Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy átlagos tinédzser mit eszik?

Egy átlagos tinédzser mit eszik?

Figyelt kérdés
15/l vagyok de nem tudom miből rakjam össze a táplálkozásom, egyáltalán hogy jön össze 2000 kalória??
2017. jan. 30. 23:41
 1/10 anonim válasza:
Kenyér, víz.
2017. jan. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az nem számít, mit eszik az átlag. Szerintem azt, amit a menzán és otthon kap, plusz szendvicsek, péksütik, pizza, édességek. Jó esetben némi gyümölcs, zöldség is van benne.

Nem tudom, mi a célod. 2000 kalóriát kell fogyasztanod? Annyira nem nehéz összehozni, itt egy tápanyagtáblázat segítségképpen (de kereshetsz másikat is). Ami fontos, hogy legyen az étrendedben elég fehérje (legalább 60-80 g), 2-3 adag zöldség, 1-2 adag gyümölcs és kb. 2-3 evőkanál zsiradék is (lehetőleg nem étolaj vagy margarin formájában, ha az egészséged is számít).

[link]

2017. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz, de a zsírra keveseknek kell külön figyelni, mert a legtöbb étrendben van elég. Nagyon kicsi a minimális zsírszükséglet s ha eszel tojást, sajtot, olajos magvat s a főtt ételeidben van zsír, akkor összejön. Bár nem teljesen mindegy, mi a forrása, de ne bonyolítsuk el.
2017. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, csak a biztonság kedvéért írtam a zsírt, mert még mindig sok ember hiszi azt, hogy a zsír maga a sátán, veszik a zsírszegény joghurtot és társait, és kerülik a vajat, a zsírosabb tejtermékeket, húsokat. Aztán miután zsiradékot már csak nyomokban esznek hosszabb ideig, csodálkoznak, hogy miért lesz hormonzavaruk meg egyes vitaminokból hiányuk, meg miért megy gallyra az emésztésük.
2017. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, többnyire rágót.
2017. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia :) Szerintem nem kell kaloriat szamolgatni. A legfontosabb, hogy halgass a tested jelzeseire es annyit egyel es azt ami jol esik. En leirom, miket szoktam enni:


REGGELI: zabkasa/vagy tejbegriz zabtejjel, gyumölccsel


TIZORAI: alacsony zsirtartalmu joghurt, muzli, gyumölcs


EBED: altalaban valami fözelek sovany hussal/ vagy tojassal/ hallal (pl. borsos-repas fözi panagasiussal/ vagy zöldbabfözi csirkevel/ vagy brokkoli fözelek tojassal)

Vagy sima sovany hus valamilyen körettel, pl. durumteszta, tarhonya, bulgur, rizs ,krumpli. Plusz emelle rengeteg nyers vagy parolt zöldseg.


UZSONNA: zabtej, muzli, gyumölcs


VACSORA: rozskenyer, valamilyen krem (pl. ajvar, padlizsankrem, tojaskrem, sajtkrem, stb.) ,plusz rengeteg nyers zöldseg


UTOVACSORA: zsirszegeny turo

2017. febr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6: Hány átlag teen-t ismersz, aki ilyeneket eszik? Max. a dietetikusok álmában.
2018. ápr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kivéve, hogy reggel és este nem eszünk gyümölcsöt. Meg több zöldség kéne.
2018. ápr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És a rizs és a krumpli tele van CH-val. A gyümölcshöz pedig én a helyedben korpakekszet ennék. Pangasiust (és haverját, a tilápiát) pedig akkor sem enném meg, ha nekem fizetnének (vagyis mivel vegetáriánus vagyok 1 éve, ezért ez az én esetemben fogalmilag kizárt). De ettől még király étrend, biztos valami 15 éves, 50 kg-os egészségmániákus modell lány vagy:-D.
2018. ápr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És a zsírszegény túróhoz kéne valami, megterhelheti a gyomrot.
2018. ápr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!