Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek a zabkása hajtja...

Szerintetek a zabkása hajtja a hasam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arról érdeklődnék, hogy van itt olyan, akinek a hasát hajtja-e a zabkása? MOst próbálom ezzel az eliminálós módszerrel rájönni, hogy vajon az-e, de még csak most ürült a szombati utolsó zabkásás napon.

Történet: Úgy kezdődött az egész, hogy egy éve tavasszal nagyon rászoktam a zabkására, mivel délig, délután 1-ig megvoltam étel nélkül, nem úgy, mintha csak betoltam volna vlami mást. Meg elegendő energiát is szolgáltatott például a futáshoz, egyéb sportokhoz. Viszont azt vettem észre, hogy egyre többször van hasmenésem, ami együttjár olyan finomságokkal, mint kisebesedett ánusz, illetve az utóbbi időben tendált az érzés a fissura ani-hoz (végbél repedéshez). Én egyébként szeretek üríteni, de az utóbbi egy évben utáltam. Igazából csak most kezdett el zavarni, mert fájt is - most az utóbbi nem volt vészes.

Először azon gondolkoztam, hogy lehet az édesítőszer volt-e, de nem. Gyanakszom a zabkására. Most úgy vagyok, hogy ha nem múlik 1-2 héten belül vagy gastroenterológushoz vagy proktológushoz fogok beutalót kérni.

Tehát a kérdésem: esetleg van-e itt olyan, akinek hasonló problémája volt?

Ja és: a futással kapcsolatban, sosem volt hasmenésem futás után, azonban mióta zabkását eszem van. Elegem van már komolyan. Ja és hál'istennek nem vagyok gluténérzékeny és egyéb, mielőtt valaki ezzel jönne - hozzátáplálásom csecsemőkoromban zökkenőmentes volt, és péksütik után sincs semmi bajom. Na ennyi. :D


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. febr. 8. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, könnyen lehet, az én belem sem bírja. Alapvetően a gabonák nem emberi fogyasztásra vannak kitalálva, legalábbis nem olyan mennyiségben, amennyit most eszünk belőle.
2017. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nincs ilyen hatása. Igaz, nem is ezt eszem minden nap.

Édesítőtől is lehet.

Végbél repedés? Az inkább erőlködéstől szokott lenni.

Egy-egy lágyabb széklettől nem lesz ilyen a feneked. Ahhoz hosszabb ideig tartó gyakori hasmenés kell.

Mutasd meg egy dokinak. Addig meg kenegesd Neogranormon vagy Bepanthen vagy ilyesmi kenőccsel.

Az étrendeden meg változtass.

Miket eszel még? Nekem pl. a nagyobb mennyiségű zöldségtől lesz.

2017. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Inkább az édesítőszertő, vagy tejtől van ilyen problémád. Az én belem nagyon érzékeny, de a zabkása nem irritálja. Igaz én laktózmentes tejjel eszem. Próbálj meg probiotikumot szedni pár hétig. Lehet felborult a bélflórád az édesítőtől.
2017. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Édesítőről átálltam egy jó ideje baracklekvárra, abból is egy félkanálnyi.

Igen-igen, ez egy hosszabb ideje tartó hasmenéses dolog!

Én a változatosság híve vagyok, imádom a halat, a szárnyasokat, gyümölcsöt naponta eszem, ahogy zöldséget is.

Hát probiotikum van itthon, de akkor inkább joghurt és kefír.

MOst már negyedik napja nem eszek zabkását és a székletürítések száma csökkent, már csak a konzisztenciára leszek kíváncsi.

Köszi a válaszokat, az első megnyugtatott, mert akkor valószínűleg nem vagyok ezzel egyedül. De még csinálom ezt a technikát és ha nem javul, akkor orvoshoz megyek.

2017. febr. 9. 19:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem volt nagy változás hasmenés szempontjából, hogy baracklekvárra váltottál. Az sem egy hasfogó. Szoruláskor jó eredménnyel szokták bevetni...

Évekkel ezelőtt nekem is ment a hasam a zabpehelytől. Megettem reggelire, és szinte rögtön mentem a wc-re. Nem tudom, talán akkor még nem is tudtam, hogy meg kell főzni, nem elég áztatni.

Most ismét azt eszek hosszú ideje reggelire. Megfőzöm, édesítésnek méz, pluszban hangulattól függően mikor mi megy még bele. Semmi bajom nincs tőle.

2017. febr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezt mondjuk nem tudtam! :D Azért tettem bele, mert amikor kicsi voltam, két pofára ettem a jó vastagon megkent baracklekváros kenyeret és soha semmilyen bajom nem volt tőle.

Sajnos nem nagyon értek a táplálékokhoz, még a "körzeti" dietetikust megkérdezem erről.

Egyébként mintha kezdene javulni a dolog. :D

2017. febr. 10. 08:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Hosszabbidő kell, mire felépül újra a tönkrement bélflóra. Az édesítő nekem hónapokra tönkrevágta a beleimet. Probiotikum segít! A kefír, joghurt az hajt.
2017. febr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az édesítőszert hónapokkal azelőtt abbahagytam. A joghurt és a kefír engem nem hajt.
2017. febr. 10. 17:42
 9/10 A kérdező kommentje:
ha valaki hasonló problémával küzdene: több mint 20 napja nem ettem zabkását (tejtermékeket, édesítőket fogyasztottam) és megoldódott a problémám! :)
2017. febr. 28. 19:44
 10/10 anonim válasza:
Én köszönöm, hiába telt el sok év, hogy ezt leírtad. Hasonló problémát okozott a zabkása. Nekem a zabtöret is hasmenést okozott, csak elfelejtettem.
jan. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!