Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 15 éves fiúnak (nekem)...

Egy 15 éves fiúnak (nekem) össze tudnátok állítani egy egészséges étrendet?

Figyelt kérdés
185 cm vagyok, 92 kg, amiből 26% zsír. Tehát van rajtam bőven zsír. Ezért szeretnék kérni egy étrendet, amiben bőven legyen fehérje, ennyit tudok mondani rá (izmosítani is szeretnék). Tehát valaki össze állítana egyet??

2017. febr. 8. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
15 évesen nem étrend kell, hanem rengeteg sport. Azzal lemegy a háj, és utána majd izmosíthatsz. Természetes módon, normál étrend mellet. A szerveid még fejlődnek: ha nem eszel mindent, nem fejlődnek ki rendesen=beteg leszel, testileg és lelkileg is.
2017. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezekkel tisztában vagyok, elfelejtettem írni. De gondolom ezen belül is lehet változtatni (pl a szénhidrát az rizs)
2017. febr. 8. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Amire nincs szükséged: cukrozott üdítők, édességek és puffasztott, rossz minőségű pékáruk.

Minden mást egyél bátran, húsokat, krumplit, rizst, zöldségeket, nassolni olajos magvakat.

És igen, rengeteg mozgás. Járj el szakkörökre, haverokkal valahova, vagy egyedül. Beiktathatsz kondis edzést is, de kérd ki edző véleményét, nem biztos hogy a te korodban jó nagy súlyokkal játszani.

2017. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell csak rizst enned. Egyél úgy, hogy harmadolod a tányérod: egy harmadán a hús, egy harmadán a bármilyen köret, egy harmadán zöldség/savanyúság/saláta.


Ne egyél nassokat, és ne igyál cukrozott lónyálakat. Ennyi elég lesz.

2017. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És még valami :napi(hétköznap) elég 7km gyaloglás?
2017. febr. 8. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, de legyen tempós (6km/h körüli)
2017. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el a sárga kapszula című ebookot, a jövőben pedig, ha ilyen kérdésed van, a sport mozgás rovatban tedd fel, ne itt a nyomorékok közt.
2017. febr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!