Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem bírok uralkodni magamon,...

Nem bírok uralkodni magamon, mindig az evés az első, félek ez már betegség! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 8 éves korom óta, tehát már 10 éve vannak gondjaim az evéssel.

Nem egészségesen eszek, de mégcsak mértékkel sem, hanem falok.

Persze ha jól érezném magam bőrömben és vékony is lennék, ez még nem is zavarna annyira.

Sokféle diétát próbáltam már, egyik sem vált be. Nincs kitartásom, egyszerűen annyira éhes vagyok hogy aludni sem tudok olyankor és egész nap érzem az ízeket a számban, legyengülök, ideges vagyok.

Menjek orvoshoz ezzel? A saját önerőmből szeretnék lefogyni de nincs kitartásom hozzá. Nagyjábòl 15 kg a felesleg de mivel fiatal vagyok, lány és alacsony is, így ez eléggé meglátszik.

Annyira szeretnék megváltozni, de mindig mikor belekezdek egész nap azon kattogok hogy éhes vagyok és nincs kedvem semmihez, inkább aludnék hogy gyorsabban teljenek a napok és úgy hogy éhes vagyok, még az sem sikerül!

Benneteket mi tud ösztönözni hogy kibírjátok? Hogy tudtok ellenállni mondjuk egy finom vasárnapi ebédnek? :)

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 9. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A jó fogyókúrás étrend olyan, ami mellett nem éhezel és nem szenvedsz, max. az első pár napban. Leghatékonyabban úgy lehet fogyni, ha kiszámolod, mennyi fehérjére van szükséged, azt elfogyasztod minden nap pl. húsból, tojásból, sajtból, túróból (ha nem vagy a tejfehérjére érzékeny), és mellé mindig eszel egy halom zöldséget (nem krumplit). Kerülöd vagy minimumra csökkented a feldolgozott, hasznos tápanyagban szegény de kalóriadús ételeket (pl. pékáru, felvágottak, vaj- és sajtkrém, étolaj, cukros és lisztes ételek, kekszek, chips, tészták) és ha szomjas vagy, vizet iszol. Némi gyümölcs, olajos mag is hasznos lehet étkezések között vagy előtt, ha nem akadályoz a fogyásban, ezt ki kell tapasztalni.

A vasárnapi ebéd sokféle lehet, én biztosan nem mondanék nemet egy jó kis húslevesre/gulyáslevesre/halászlére és sült csirkére mondjuk párolt zöldségekkel, salátával. A szilvásgombóc vagy a fánk viszont felejtős.

Ha nem eszel túlzottan fehérje- vagy zsírszegényen, akkor egészen jóllakottan is lehetséges fogyni. Ha nem indul be rendesen a fogyás, érdemes utánanézned a napi alap kalóriafelhasználásodnak (pl. kalóriabázis.hu), és egy kis ideig számolni a kalóriákat, makrókat (fehérje, zsír, szénhidrát). Nem árt emésztést segítő gyógyteát vagy gyömbérteát is inni. És persze minél többet mozogni, sportolni, futni, biciklizni, nem a kanapén ülve várni a csodát.

2017. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel s a saját példámból kiindulva esélyesnek tartom, hogy az étrended nem jó. Persze lehet lelki ok is, de iszonyúan sokat számít az étrend. Nálam mondjuk 1000 kcal csökkenés, ha normál étrend helyett szénhidrátszegényen eszem, miközben sokkal jobban érzem magam és jobban jóllakom.

Nem azt mondom, hogy neked is kevés szénhidrát kell, ebben különbözünk mi, emberek, de ez sokszor előfordul. Főleg nagyon rossz, péksüti-süti-tészta-édesség alapú étrendeken.


Nem állok ellen, nagyon finom minden étkezésem. Te választod meg a diétádat (persze a szervezetednek is lesz hozzá szava), sőt, az ember ízlése is változhat. Nem kell önsanyargató zsír- és extrém kalóriaszegény sivár ételekre gondolni, teljesen máshogyan is lehet fogyni.

2017. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Testépítés...

Pont erről szól a sport.

Jókat eszel, de pontosan tudod, mit mikor és miért... ráadásul van 4-5 fő étkezésed per nap...

Ha eleget mozogsz, még szálkásítás közben is zabalhatsz egy csomót...

[link]

2017. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!