Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet úgy formásodni, hogyha...

Lehet úgy formásodni, hogyha főleg egészséges ételeket eszik az ember, de azért havonta néhányszor eszik zsírosabbakat is?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok hízékony, 24 éves vagyok és kb. 10 éve nem híztam semmit sem (47 kg vagyok a 160 cm-hez), bármit is eszek. Viszont formásodni szeretnék egy picit, formásabb feneket stb.-t. A barátom sem kövér, viszont egy pici pocakja van és nagyon zavarja. Nemsokára elköltözünk otthonról ketten, ami azért jó, mert az ő családja nagyon egészségtelenül él, disznóhúst esznek kb. minden nap tésztával, krumplival, még a tészta vizébe is zsírt raknak. Szóval ehhez képest azért szeretnék egészségesebben élni majd, ha már csak magunkra kell főzni és azt enni, amit mi csinálunk. Pl. több csirkehúst, tojást, halat és ilyesmiket. Viszont azt nem hiszem, h a barátom bírná, hogy egyik napról a másikra csak ilyet egyek, ezért gondoltam havonta 2-3X lehetne enni pl. disznóhúst, vagy hetente párszor müzlit?

Vagy akkor azzal mindent elrontatnánk és felesleges lenne is belevágni?

Jah és természetesen mindketten mozognánk mellé, most is mozgunk, ennél rendszeresebben szeretnénk ha majd nem kell utazással napi 3 órát tölteni minden nap, csak most a kajára nem tudunk még odafigyelni sajnos, mert az anyósjelölt szerint csak a disznóhús a jó a fiának és csak az ad energiát.


2017. febr. 11. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy formásabb legyél, megfelelö sport kell. Ha nem abszolút zsírmentesen étkezel, az nem probléma, söt.
2017. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne egészségesen és zsírosan táplálkozni? Nyilván nem mindenkinek jó, ahogy a szénhidrátdús táplálkozás sem...

Egy jó minőségű disznóhússal semmi baj nincs, még csak nem is nevezném különösebben zsírosnak (nyilván van olyan rész is, ami az).

A tojás sokkal zsírosabb s halak között is van, ami kb. annyira zsíros, mint a normál disznóhús... Szerinted egészségtelen egy minőségi lazac vagy harcsa?


Anyósjelölt butaságokat beszél, nemcsak a hús ad energiát.


A formásodás az izmosodást jelent vagy szálkásodást? Mindkettőt simán lehet csinálni akár zsíros táplálkozás mellett is. NEM azt mondom ezzel,hogy egyél zsírosan, dehogyis, csak hogy az nem jelent rossz táplálkozást, nem zavarja feltétlenül a fogyást (sokunknak inkább segíti vagy lehetővé teszi... a zsírnak nincs inzulinválasza s jobban szokott laktatni, mint a szénhidrát).


Ha havi 2-3-szor eszel kifejezetten pocsék ételt, máskor pedig jót, az is nagyságrendekkel jobb, mintha állandóan rosszul eszel.

2017. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

biológus vagyok, annyira értek hozzá, hogy tudjam mi a különbség a disznóhús és a csirke/marhahús között, de én csak sejtszinten tanulom ezeket, tehát elméletben tudom, mire van szükség ahhoz, h izmosak legyünk és ne kövérek, de gyakorlatban nincs tapasztalatom, hisz sosem kellett még fogyókúráznom, vagy odafigyelnem az étkezésre (ez nem jelenti azt, h a sok zsírtól amit megettem nem lesz egyszer szívrohamom).


Tehát az tény, hogy a disznóhús zsíros és nem kellene ilyen nagy mennyiségben enni, csak azt nem tudom mennyire "zavar be", ha azért olykor-olykor eszik ilyet az ember.

2017. febr. 11. 19:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindenféle húst eszem, még bőrös csülköt és kacsacombot is, sőt én is használok zsírt sütéshez. Nálam ez nem akadályozta a fogyást. A tészta, kenyér, krumpli, cukor viszont igen.

Ha a barátod szereti a disznóhúst, hetente egyszer-kétszer nyugodtan ehetne. A férjem is vöröshús-párti, én nem tudnám állandó csirke- és halevésre kényszeríteni, bár megeszi ezeket is. A lényeg, hogy egyetek a húsokhoz nagyon sok zöldséget. Az ma már erősen vitatott, hogy a vörös húsok és az állati zsírok okolhatók a keringési betegségek kialakulásáért.

2017. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!