Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok rosszul már egy...

Miért vagyok rosszul már egy pohár tejtől?

Figyelt kérdés

Ugyan így igaz a kakaóra, tejeskávéra, mivel tej van benne. Egy-két kortytól még nem lesz semmi bajom.

Nem szoktam gyakran inni, csak ritkán, amikor lehetőségem van rá.


Hányingerem szokott lenni tőle. Meg általában szédülök is tőle, de ez akkor jellemző leginkább, amikor fáradt vagyok. Régóta ez van, csak nem foglalkoztam vele.:/


Mitől lehet?


2017. febr. 11. 19:36
 1/5 anonim válasza:
100%
Valószínűleg tejérzékeny vagy, illetve van valami a tejben, amire érzékeny vagy. Ezt leginkább szerintem egy allergiateszttel lehetne kideríteni. Nálam is sokáig ilyen "tünetek" jelentkeztek egyébként, aztán egyszercsak elmúlt. De ha nálad minden alkalommal előfordul a hányinger, szédülés, akkor addig semmiképp se igyál tejalapú italokat, míg meg nem látogatsz egy orvost! (De szerintem utána se, hiszen nem éri meg rosszul lenni:(. )
2017. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Laktózérzékeny vagy. Ha szerencséd van, akkor elég laktóztablettát bevenni, tejtermék fogyasztás előtt ( kb félórával), ha ez sem segít, akkor nulla tejet ihatsz, és megtapasztalod majd, hogy még a kolbászban is tej van. Mond el a panaszod a háziorvosodnak, ő majd tudja mit kell tegyél. Semmiképp ne hanyagold el, mert olyan rosszulléteket produkál majd, hogy magad sem hiszed. És ráadásul nem azonnal, hanem mondjuk másnap, amikor már nem is emlékszel rá, hogy tejterméket fogyasztottál.
2017. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A felnőttek igen nagy része nem tudja rendesen megemészteni a laktózt, ez természetes, a tej babáknak van, normál állat felnőttként már nem issza. Aki orvosilag nem laktózérzékeny, az sem biztos, hogy rendesen meg tudja emészteni, csak kisebb problémát okoz neki a dolog.

Ha valaki egy ideig nem iszik tejet, akkor főleg necces, simán el lehet tőle szokni.


Ez egyéni. Van, aki nem tapasztal semmi problémát, én egészen enyhén érzem, hogy nem ideális, de ehhez életmódváltás s a testem jelzései iránti fokozott figyelem kellett. Évek óta szinte sosem eszem laktózt, mégsem okoz észrevehetően nagyobb gondot, mint amikor napi szinten ittam tejet.

De a párom már hasmenést kap tőle pár év ritka laktózfogyasztás után, korábban 30 évig semmi baja nem volt neki sem.

2017. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. febr. 11. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tejfehérjére vagyok érzékeny. Valószínűleg a laktózra is, már gyerekkoromban is rettenetesen puffadtam a tejtől, de a forralt tejet már jobban bírtam. Nekem már egy kanál tejpor vagy tejföl is hasmenést okoz, úgyhogy inkább tejfehérjementesen táplálkozom.

Próbáld ki, hogy a sima natúr joghurtra hogyan reagálsz. Ha azt sem bírod, akkor a fehérjével lehet a gond.

2017. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!