Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak köztetek olyanok, akik...

Vannak köztetek olyanok, akik gyerekkoruk óta vegetáriánusok? Ti milyen magasak vagytok?

Figyelt kérdés

4 éves korom óta vagyok vegetáriánus. Kiskoromtól kezdve visszautasítottam a húst, aminek a mai napig undorodom a szagától és a kinézetétől.

Megfelelő ütemben fejlődtem, még előbb is jött meg a kortársaimnál (10 évesen), arányos lettem, viszont 18 éves létemre 148 centi vagyok. 12 éves korom óta nem nőttem egy millimétert sem, pedig volt egy olyan periódusom, amikor a magasabbak között voltam a tornasorban.

Egyre többen bántanak vele, és már a szüleim is ráfogják, hogy azért vagyok ennyire alacsony, mert nem ettem húst.

Más is van, akivel hasonló a helyzet, vagy a két dolog nem függhet össze?

Igaz, a szüleim sem égimeszelők, de nálam jóval magasabbak.

Érdekes, hogy a nagymamám is vegetáriánus volt önszántából egészen gyerekkorától kezdve. Csak idős korára kezdett el húst enni, de most sem adagolja túl.

Milliméterre pontosan ugyanakkora, mint én és mondhatom, hogy rá hasonlítok a legjobban az egész családból.

Akkor inkább a genetika befolyásolja? Ahogyan azt is, hogy talán emiatt nem volt elengedhetetlen szükségletem, hogy húst egyek?

Biztos vagyok benne, hogy már nem fogok nőni.

Amikor annak idején az endokrinológus a szemembe vágta, hogy nem leszek magasabb, tényleg elbőgtem magam.

Most már nagyjából elfogadtam a sorsomat, de az a legnagyobb fájdalmam, hogy a környezetem nem tud elfogadni úgy, ahogy vagyok: kezdve a szüleimtől az osztálytársaimig.

És igen, lehet, hogy túlreagálom ezt a dolgot, de az élet egy területén sem tudnak elmenni szó nélkül a magasságom mellett, akármit csinálok.



2017. márc. 17. 15:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Lehetsz nagyon magas is de a vegàk rendszerint gyengébbek.
2023. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!