Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánusok tudják, hogy...

A vegetáriánusok tudják, hogy a szója mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 09:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagyok ugyan vega, de ez még nekem is gyanús hogy csak valami álhíren alapuló provokáció akar lenni...

Kérhetnék valami forrást?

2016. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
41%
Nem törődnek vele.
2016. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%
Mivel nem ártalmas, így nem tudhatnak róla. Nyilván ők nem az internetről tájékozódnak, mint te
2016. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%

régebben két nagy vega volt itt gyk-n.

Az egyik folyton belinkelte, hogy ha mi esszük meg a szóját, nem a tehenek minden sokkal jobb lesz, a másik meg az egészség miatt volt vega, de ő élből elutasította a szóját.

Kismillió oldal leírja, hogy a szója ártalmas ez már régen tudott, mit linkelgessünk 10éves oldalakat?

2016. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as ugyan te honnan tájékozódsz ? Nekem van egy barátom élelmiszeripari mérnök, ő mondta,hogy ne egyek, mert tönkre teszem az endokrine rendszerem... és hát hogy, igen művi az az "élelmiszer" amit csak úgy szedés után nem lehet megenni... Mindenféle vegyi eljárásnak kell alávetni, hogy ehető legyen... Valójában szinte minden élelmiszerben benne van...olcsó, hatalmas üzlet... Lényeg, hogy 60 éve azt sem tudták mi a szója, most meg mindenkivel megetetik.
2016. szept. 7. 11:06
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Akkor az ismerősöd nem figyelt oda rendesen az órákon. Én biológusként végeztem, most meg élelmiszermérnöknek tanulok. Amilyen mennyiségben az emberek fogyasszák, nem káros. De ez szinte mindenre igaz, h ha mértékkel fogyasszuk, akkor nem káros, sőt egészséges. Pl. egyes vitaminok is. Kis mennyiségben jó, nagy mennyiségben káros.
2016. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

1 kis mennyiségben, hogy eszed ha mindenben benne van ?

2 mégis mire alapozod, hogy egészséges ? Valamikor kr.előtt végeztek ázsiai embereken egy azaz 1 kisérletet

3 légyszi mond már meg melyik vitamin káros... ?

2016. szept. 7. 11:19
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Minden, ismétlem MINDEN egészségügyi pályán az az első alaptétel, hogy nagy mennyiségben minden mérgező.

A C vitamin az egyetlen vitamin, amit nem tudsz túladagolni, mert a felesleget kipisiled.

A többi nagy zűrt tud csinálni ha túladagolod, nem kezdem felsorolni, mert rengeteg van: felszívódási problémák, vese károsítása, stb. stb.

Tudsz róla, hogy a víz is káros? Ha túl sokat iszol, felborul a elektrolit háztartásod, és belehalsz. Akkor azt is kerüljük? :)

Én magam sosem eszem szóját, mert nem szeretem. Mivel az egyetlen olyan étel, amit nem nyers, háztáji hozzávalókból készítek, az a szomszédtól vásárolt színtiszta házikolbász, így nem is kell aggódnom miatta. Igaz, vegetáriánus sem vagyok.

Hacsak nem te is így étkezel, bőven teszel magadba ártalmas dolgokat, hidd el. Vagy erről nem regélt az élelmiszeripari mérnök haverod? :D

Arról már ne is szóljunk, hogy ez már egészségügyi szakterület, ő pedig más módon osztályoz. Ha egészségügyi témában szeretnél állást foglalni, akkor egészségügyes ismerőssel példálózz, és ne mással.

2016. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%

A zsírban oldódó vitaminok ilyenek, mert azok elraktározódnak. De ne úgy érts a károsat, h meghalsz tőle. A C-vitamint pl. fogamzásgátló szedése mellett korlátozott mennyiségben lehet csak fogyasztani (kb. 1000 mg), mert csökkenti annak hatását.


Honnan veszed, hogy nem kísérleteztek vele? Én az alapszakomon több kísérletet csináltam (nem erről, teljesen más növényes témáról), ami a szakdolgozatom formájában van meg, a tanáraim pedig publikáltak belőle cikket, hivatalos oldalon, ANGOLUL. De ezeket a cikkeket nem olvassa el a hétköznapi ember. Főleg azért nem, mert nem tud angolul, másodszor mert tudományos cikk, tehát szakszavakkal van tele és nehéz megérteni laikusnak, három meg mert fizetős a letöltése. Ha ezeket olvasgatnák az emberek, akkor nem lenne ennyi tévhit és nem terjesztenek ilyeneket.

2016. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%

"Nekem van egy barátom élelmiszeripari mérnök, ő mondta,hogy ne egyek, mert tönkre teszem az endokrine rendszerem... és hát hogy, igen művi az az "élelmiszer" amit csak úgy szedés után nem lehet megenni... Mindenféle vegyi eljárásnak kell alávetni, hogy ehető legyen... Valójában szinte minden élelmiszerben benne van...olcsó, hatalmas üzlet... Lényeg, hogy 60 éve azt sem tudták mi a szója, most meg mindenkivel megetetik."


1. Mi teszi tönkre az endokrinrendszered? A szójában a népszerű tévhittel ellentétben nincsenek hormonok, csak un. fitoösztrogének, melyek az emberi hormonháztartásra nincsenek hatással. Meglepő, hogy a szakképzett ismerősöd ezzel nincs tisztában, erősen kamuszagú.

2. Emberi fogyasztásra nem árusítható génmanipulált szója az eu- n belül, ellenben az állati takarmányozásra felhasználható, így a hústermékeket fogyasztóknak ez nem valami jó hír

3. A szója egy BABFAJTA, amit nem mindenféle vegyi eljárásnak kell alávetni, egyszerűn főzik mint minden más babot vagy erjesztik - mint pl. a savanyított káposztát is, az az eljárás meg minden, csak nem mérgező.

4. A szójatejet szójabab beáztatásával, összezúzásával, forralásával és leszűrésével állítják elő. Szintén nem túl életveszélyes művelet. A tofu a szójatejből kicsapódó, sűrített zsír, akár a túró a tejnél pl., természetes folyamat.

5. A magyar kommunizmusban tényleg nem hallott róla senki, bár a 60-as években már termelték állattakarmányozás céljából itthon is. Ellenben Ázsiában többszàz éve hagyományos, mindennapi élelmiszer.

Egy ázsiai sem hallott még 60 éve a magyar kovászos ubiról, de az még nem jelenti azt, hogy mérgező ugye?


A szója amellett hogy fehérjében, rostban gazdag, tartalmaz c vitamint, vasat, magnéziumot, káliumot, kálciumot, foszsfort, cinket, b1,2,3,5,6,9 vitamint, e vitamint tehàt nagyon is egészséges...

2016. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!