Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A veganok nem epitik le...

A veganok nem epitik le teljesen az izmaikat? 15/l

Figyelt kérdés
Nagyon szimpatikus szamomra a vegan etrend, de ketlem, hogy elegendö mennyisegu feherjet be lehet ugy vinni, hogy nem eszik valaki napi szinten nagy mennyisegu huvelyest. (en szeles vagyok töluk, ezert keptelen vagyok sokat enni belöluk) Azok a veganok akiket lattam min olyan formatlannak tunt, mintha csak hus es bör lettek volna, semmi izom. Marpedig en nem tudok napi szinten edzeni (csak heti 1-2 alkalommal) ,hogy megörizemm az izomzatom. Szoval nem keves igy a feherje? Es a zsirral mi a helyzet?

2017. márc. 21. 19:24
1 2
 1/18 anonim válasza:
29%

Félre ne érts,szeretem az állatokat (van két kutyám is akik a lehető legjobb életet kapják itt nálam),szoktam menni önkénteskedni menhelyre,az állatkínzás és az állatkínzók ellen vagyok és szerintem is kevés a mostani állatvédelmi törvény.


De vegánnak lenni.... Én nem hagynám a gyerekem

2017. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem juttatsz be elég fehérjét akkor a szervezeted lebontja az izmokat. Vegán étrend mellett ez szinte biztos bekövetkezik, de a mérték nem mindegy. Ha normális étrended van ami mondjuk magyar viszonylatban kivitelezhetetlen egész évben, akkor ez nem olyan súlyos. Én amúgy amondó vagyok mindenevők vagyunk, én is inkább a zöldséget gyümölcsöt preferálom az étrendemben, de nem lehet mellőzni az állati eredetű ételeket.
2017. márc. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
De igen. Főle a gyerekek és fiatalok! Szépen leszavazza valaki az hozzászólókat,pedig igazuk van. Vannak olyan aminósavaka amik csak az állati eredetű élémiszerekben vannak benne (hiába a hüvelyes,szója,stb.). Márpedig az izmokat ezek a fehérjék építik fel. Az egyik legnagyobb vétek amit az ember a szervezete ellen tehet,az a vegán étrend! Zsírral ezt pótolni nem lehet. Más a vegtarianizmus,ami bizonyos állati eredetű élelmiszereket megenged. Ha ők esznek elég tejterméket,tojást,halat,akkor nem alakul hiányállapot. Inkább válaszd azt!
2017. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Vannak profi sportolók, köztük testépítők is, akik vegán diétán vannak. Persze nekik dietetikus állítja össze az étrendet az edzéshez, versenyekhez.

Ha "szeles vagy" a hüvelyesektől, az lehet, hogy azért van, mert nem rágod meg őket rendesen. Legegyszerűbb azt kipróbálni, hogy mi történik, ha mondjuk egy sárgaborsó-főzeléket botmixerrel krémesítesz, és úgy eszed meg.


Előző:

"Vannak olyan aminósavaka amik csak az állati eredetű élémiszerekben vannak benne" - ez jereváni rádiós értesülés. Nagyon kevés növényi fehérjében van benne mind a 20 aminosav egyszerre, de kombinálással be lehet vinni mindet. Mit gondolsz, a növényevő állatok hogyan maradnak életben? Beleértve az emberrel állítólag közeli rokonságban lévő gorillát, ami _gyümölcsökön_ él. Tényleg nagyítóval kell keresni az izmot szegényen...


#3: "az állatkínzás és az állatkínzók ellen vagyok és szerintem is kevés a mostani állatvédelmi törvény" - de azért a vágóhídról-sertéstelepről származó húst megeszed?

2017. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%
Állatvédelem miatt nem enni húst? Ilyen alapon ki kéne irtani a ragadozó állatokat is. A tápláléklánc létezik és mi is a részei vagyunk,ha tetszik,ha nem. A felesleges és embertelen állattartásirtás ellen viszont fel kell lépni,a kettő nem zárja ki egymást.
2017. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Miért kétled, hogy elegendő mennyiségű fehérjét be lehet vinni? Egy átlagos felnőttnek napi 40-50g fehérjére van szüksége, az napi 200g hüvelyesből megvan. Hol itt a probléma?


A másik az, hogy ha az ADA, WHO és egyebek szerint optimális egészséget biztosít a vegán életmód minden életkorban, sőt, sok esetben egészségesebbet (főleg vitaminok szempontjából) akkor miért kételkedsz? Ha egészségügyi szakszervezetek megerősítik, hogy nem gond a fehérjekérdés, akkor mit tudsz felhozni ellene?


A zsírral mi a helyzet? A növényi zsírok sokkal hasznosabbak,mint az állati. A telített zsírokkal nem tud mit kezdeni a tested, egyszerűen vagy elégnek, vagy lerakódnak és közben növelik a koleszterinszintet. De a növényi zsírok többnyire telítetlenek és omega zsírsavakban gazdagok, amik jók a koleszterinszintnek, a szívnek, keringésnek, jobb energiaforrások.


"A vegánok elvakult beteges "állatvédők" akik azt hiszik el fognak ezzel érni valaha is bármit. Közben pedig közröhej tárgyává válnak."


Szerintem pedig te vagy közröhej tárgya ezzel a hozzállással. Sok kicsi sokra megy. Minél több ember utasítja el a kegyetlenséget, annál jobb világban élünk.


"Ha nem juttatsz be elég fehérjét akkor a szervezeted lebontja az izmokat. Vegán étrend mellett ez szinte biztos bekövetkezik, de a mérték nem mindegy."


Ez megint egy megalapozatlan baromság. Kérlek indokold már meg,miért nem megoldható vegán étrenden a megfelelő fehérjebevitel, amikor gyakorlatilag 2 maréknyi olajos mag vagy hüvelyes biztosítja, nem is beszélve arról, hogy a zöldségekben, gabonákban, növényi "tejtermékekben", tofuban is van fehérje.


" Vannak olyan aminósavaka amik csak az állati eredetű élémiszerekben vannak benne (hiába a hüvelyes,szója,stb.)"


Nem, nincsenek. A legnagyobb baklövésed a szója, ami TELJES ÉRTÉKŰ aminosav-profillal rendelkezik, tehát ugyanolyan koncentrációban tartalmaz minden esszenciális aminosavat, mint amire szükségünk van. Ilyenek bizonyos hüvelyesek is.


Emellett pedig a zöldségekben, hüvelyesekben, gabonákban, olajos magvakban megvan minden esszenciális aminosav, csak nem egyszerre. Ez annyit jelent, hogy ha csak egyféle ételt, teszem azt csak mogyorót eszel egy nap, akkor tényleg nem leszel képes teljes értékű fehérjéket képezni. De 2-3 étel már optimális fehérjeösszetételt biztosít, és én nem ismerek olyan embert, aki ne enne legalább 2-3 féle ételt egy nap.


"Az egyik legnagyobb vétek amit az ember a szervezete ellen tehet,az a vegán étrend!"


Tévedés, a legnagyobb vétek a hús fogyasztása, ami mindenképpen az egészséged kárára válik. A rák elsődleges kiváltóoka.


"Állatvédelem miatt nem enni húst? Ilyen alapon ki kéne irtani a ragadozó állatokat is. "


Te vagy az, aki a legutóbb feltett egy kérdést a vegán filozófiáról, aztán végigtrollkodta az egészt, miután megtudta, hogy nem akarják kiírtani a vegánok se a húsevő embereket, se a ragadozó állatokat, hanem békében akarnak élni? Tuti, mert ugyanezt a mondatot használta gyakorlatilag.


DIrekt trollkodsz és sértegetsz minden vegán kérdésnél, és jössz irreális elképzelésekkel, aminek köze nincs a vegánok felfogásához?

2017. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
A vegán étrend a lehető legegészségesebb az összes közül.
2017. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

"Ilyen alapon ki kéne irtani a ragadozó állatokat is."


H ü j e vagy mint egy marék molylepke.


A ragadozó állat nem felvett szokása , nem haszonszerzési célja , hanem természetes viselkedése a ragadozás. Nem készít parízert ,nem kényszeríti az áldozatait egy nyomorúságos ketrecben leélni az életét és nem szaporítja ezeket indokolatlanul csupán profitszerzési céllal!

A ragadozó állat áldozata szabadon a természetben leéli a teljes életét amíg meg nem pusztul!


A vegán ugyan ezt csinálja annyi különbséggel hogy még csak nem is ragadozik!


Akkor miért is logikus hogy ki kéne írtani a ragadozó állatokat?


A húsipart kéne kiírtani meg pármilliárd embert mert tök fölösleges hogy vannak.

2017. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Te meg még hülyébb! Az eleink előnbb ettek bogyókat és húst,mint egyéb növényeket.
2017. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként a ragadozóállatoka áldozatai sem élik meg mind a matuzsálemi kort. Te szoktál természetfilmeket nézni?! Nem hiszem ,akkor nem írnál butaságokat! Az emberrel az a probléma,hogy nem a szükségleteinek megfelelően öli és eszi az állatokat.

" Ez a saláta meghalt azért,hogy te vega lehess! Legyen szaved! Egyél követ! "Ismered ugye?! :)

2017. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!