Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a különbség az Élelmezésvez...

Mi a különbség az Élelmezésvezető és a Dietetikus között?

Figyelt kérdés
Dietetikus szeretnék lenni, ez érdekel, ehhez értek ( igen már tanulmány megkezdése előtt is) de nem találok sehol semmi olyat , hogy dietetikus képzés, se felsőoktatás, se okj semmi, átnevezték volna Élelmezésvezetőre? Másrészt meg érdekelne az is ,hogy milyen könnyű ezzel elhelyezkedni? tudtam egyre nagyobb szükség van hasonlóra. Előre köszi .

2017. ápr. 6. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát... Ismerőseim közül csak egy járt dietetikusnál, az is csak egyszer ment el, mert szerinte csak nyilvánvalóakat hallott tőle.


Nem akarom elvenni a kedved, nem értek ehhez, de szerintem nincs sok dietetikus az országban, aki csak ebből megél. Egy dietetikust ismerek, ő is csak másodállásban az, főállásban orvos.

2017. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A dietetikus bsc-s képzés egeszsegtudomanyi karon belül. Kb minden ilyen karon van nappali és levelező tagozaton is.
2017. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dietetikus képzés az ápolástudományi alapszakon van Budapest ( SE-ETK) Pécs ( PTE-ETK) és 2017től DEbrecenben is.. Javaslom böngészni a felvi.hu-t


Élelmezésvezető OKJ de egyelőre még nem igen van képzés...

2017. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van olyan is ,hogy életmód és táplálkozás tanácsadó. Én is azt szeretném.
2017. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azzal nemmész sokra
2017. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
dietetikus képzés van az egészségtudományi karokon, helyileg : Pécsen, Pesten és majd Debrecenben. Dietetikusként is lehetsz élelmezésvezető, így felesleges lenne az élelmezésvezető okj-t elvégezned. Ahogyan lehetsz táplálkozási tanácsadó, írhatsz fel kórházban étrendet betegeknek ( pl . ételallergiások, inzulinrezisztens egyének) . Dolgozhatsz élelmiszeriparban is, de sztem oda kevés a bsc képzés. Van táplálkozástudományi mesteri képzés is, de élelmiszermérnöki mesterire is jó a dietetika. Sztem nem nehéz szak, én mentőtisztiről megyek át, nem azért mert nem megy a tiszti, hanem mert engem jobban érdekel mindez. Itthon nincsenek megbecsülve, bár sztem egyre több helyre keresik őket. pl. éttermek, iskolákba, bölcsikbe stb. Sztem tedd azt, hogy elvégzed, azt ha úgy érzed ledoktorálsz belőle, ezzel a területtel nagyon jó kutatási témákba kezdhetsz bele. Amit még ajánlok, mellé egy okj képzés vagy egy másik alapdiploma. :) Sok sikert hozzá!
2017. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!