Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy kövér lány is lehet...

Egy kövér lány is lehet anorexiás?

Figyelt kérdés
Az egyik osztálytársam köver és nem tudja elfogadni magát. Szinte sose eszik a suliba. Kb. 2 hét alatt 10 kg fogyott. Szobatársak is vagyunk, az összes kajáját kidobja, van olyan nap amikor be is valja, hogy 1 műzli szeletett evett. Teljesen hófehér, alíg tanul 2 hete, sokat alszik nappal is és 1 nap kb. 200- at guggol, és 1 órát tornázik.

2017. ápr. 7. 00:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és egész nap csak zöldteát iszik azt is édesítőszer nélkül, és szerintem gyógyszert is szed.
2017. ápr. 7. 00:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet. Az anorexiásak se születésük óta csontsoványak.. valahogy elkezdték. Könnyen berögzülhet a lánynak ezek a szokásai, és biztos, hogy nem lesz jó vége. Egyébként nem csak anorexia létezik, ezek a tünetek mind igazak lehetnek bármilyen evészavarra, bulimiára, kényszerevésre amikor egyik nap tele eszi magát, másik nap koplal vagy semmit nem eszik a bűntudattól, aztán megy tovább ez az ördögi kör.

Ezek nagyon komoly betegségek, és akár az egész életét megkeserítheti, ezeket azonnal kezelni kell, nem szabad félvárról venni.

Én is küzdöttem anorexival aztán ezt követték másmilyen evészavaros tünetetek. Én nagyon sokat szenvedtem miatta. Nekem 2 év után sikerült kigyógyulnom, nagyon szívesen segítenék bárkinek. Akárki írhat privátba, ha segítségre van szüksége. Az osztálytársadnak is szívesen segítenék, de ha az most kezdődik nála, akkor nem fog semmilyen tanácsot elfogadni, csak amikor már annyira kikészül ettől, hogy kénytelen lesz segítséget kérni, vagy bármit meg tenne hogy kigyógyuljon belőle.

2017. ápr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen

Attól még, hogy tényleg kövér, nem csak annak látja magát, ha utálja és éhezéssel bünteti magát, evés után pedig bűntudata van, akkor bizony az

Az anorexia elsősorban nem a testsúlyról és az étkezésről szól, mondhatni hogy az csak tünet, a főbb problémák az önértékeléssel és teljesítménykényszerrel, megfelelési kényszerrel vannak, állhatnak a háttérben családi problémák vagy régi traumák is, ha érdekel, olvass utána!

2017. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Az anorexia elöször fejben alakul ki. A fogyas csak a következmenye.
2017. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!