Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a velemenyetek az ilyen...

Mi a velemenyetek az ilyen eletmodrol?

Figyelt kérdés
Egy ideje mar nem eszem hust, kiveve a halat. Nem szeretem a hus izet, allagat. Instagrammon lattam meg eloszor hogy vannak olyan vegak akik csak gyumolcsot esznek. Kicsit osszezavarodtam. Oke, nem latunk bele mibol mennyit esznek, de az egyik azt irta hogy napi 2000-3000 kaloriat eszik meg beloluk es amugy egy vekony lanyrol van szo. En most azt nem ertem hogy elvileg a gyumolcs hizlal, a benne talalhato gyumolcscukor miatt akkor miert vekony mindenki aki csak gyumolcsot eszik? Lehet hogy sportolnak is mellette de nem hiszem hogy napi 1000-1500 kaloriat dolgoznak le.

2017. ápr. 22. 15:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha kérdésed van írj bátran privit, itt nem vagyok hajlandó belemenni semmilyen vitába a mindenevőkkel.
2017. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
A nyers vegán szerintem egy erősen szélsőséges és hosszú távon nem egészséges életmód. Az ember már nagyon-nagyon régóta mindenevő életmódot folytat, és a mindenbe beleértendőek az állati fehérjék. Azt el tudom képzelni, hogy túlzásba estünk a fogyasztásukkal, de a mellőzésük legalább akkora baklövés. Nem véletlenül láthatók vadászó emberek már a barlangrajzokon is. Egy időben én is érdeklődtem a "fruitarian" életmód iránt, de azt láttam, hogy a valóban régóta gyümölcsevőknek kórosan alacsony izomtömegük van. Ha bejönnek a gabonák és hüvelyesek a képbe, akkor már nem nyers vegánságról beszélünk, de meg lehet oldani egy komplett étrendet, viszont véleményem szerint ezekre alapozni semmivel nem egészségesebb, mint húsra.
2017. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

[link]


Szeretnék én ilyen kórosan alacsony izomtömeget.

2017. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én egy képből nem látom, hogy valaki gyümölcsökön él-e, de gyanítom, hogy nem. Én is tudok linkelni, ő például egy fruitarian:

[link]

2017. ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint nagyon tetszik, csak hazánkban nehéz tartani, mert pl télen nincs sok normális gyümölcs, zöldség, így muszáj kis főtt kajával megdobni a kalóriabeviteled, pl főtt krumpli, rizs, köles, lencse, bab stb. Én eszek főtt ételt is, mert így könnyebb. Délben, meg este eszek főtt zöldgéges ételeket, egyébként a nap többi részében csak nyersen.
2017. ápr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!