Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha heteken át minden nap...

Ha heteken át minden nap megeszem kb. egy kiló epret, lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 26. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmi, mi bajod lenne?

De honnan szedsz ennyi epret? Engem érdekel, mert én méreg drágán veszem a teszkóban a mirelitet az év nagyrészén.

2017. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy rá allergiás akkor semmi bajod nem lesz :) Nagyon jól tisztítja a szervezeted, egészséges. Ne lepődj meg ha pattanásosabb lesz az arcbőröd ez is attól lesz :)
2017. ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy rokonomtól kapom, az ő kertészetében már javában érik az egyik legédesebb fajtájú eper.

Nem vagyok allergiás, és eddig egy szál pattanás sincs az arcomon.

Köszönöm, kedves, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! :-)

2017. ápr. 26. 09:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Én napi szinten negyed kilót megeszem évek óta.

Na jó nem minden nap, de havi 30 zacsi 250grammos elfogy mindig.

2017. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Van egy gyümölcsöskertem, még nekem is megvan olykor a napi egy kiló gyümölcs (bár én nem jól bírom a sok szénhidrátot, így hetekig nem csinálom a cukrosabb gyümölcsökkel), a páromnak pedig lazán, tartósan... Sose volt gondja vele. Miért lett volna?


A mi eprünk későbbi, de a pár nm-es epresünk napi fél kilót ad, amikor javában érik :) Mmmm.

2017. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A szénhidrát-tartalommal nincs baj: az eper, az alma és a görögdinnye tartalmazza a legkevesebb cukrot, akármilyen édesek is. A sárgadinnyében sincs sok fruktóz, ezen el is csodálkoztam.

Ellentétben pl. a banánnal, dióval vagy gesztenyével.

A datolyáról nem is beszélve.

2017. ápr. 28. 15:20
 7/9 anonim ***** válasza:
egészséges leszel tőle nagyon.
2017. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, az alma elég cukros, a bogyós gyümölcsök jobbak. A görögdinnye pedig hiába szolid, ha sokszor annyit eszünk belőle, mint másból.

Nekem dinnyéből 2kiló a minimum, ami pokolian sok cukor az én szempontomból. Azt és az almát eléggé kerülöm. Banán bármikor jöhet, azzal nem viszek be sok cukrot, ha kicsit is ügyelek, mert kevés is elég. De a málna és a ribizli a legszolidabb számomra, mivel abból keveset is eszek és szolid is.

Úgyhogy a cukortartalom mellett a tipikus adagunkat is érdemes figyelembe venni. Aki tud 5 dkg dinnyét enni vagy sok gyors cukor fér a napjába, az nyilván máshogy áll hozzá, mint én.

2017. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hagyjuk már hülységet: gyümölcscukornak semmi köze a rendes cukorhoz, teljesen máshogy és sokkal hamarabb bomlik le. Kárpát medencei ember pedig olyan gyümölcsöt egyen, ami itt terem meg, ha nem akar beteg lenni.

Semmi közünk a banánhozés társaihoz.

2017. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!