Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan könyv, amiben...

Létezik olyan könyv, amiben le vannak írva, hogy hogyan kellene egészségesen táplálkozni?

Figyelt kérdés

Nem az olyanokra gondolok, amelyek elvetemülten megtiltanának mindent és csak zöldségeket kell fogyasztani, mert biológia szakot végeztem, tisztában vagyok a dolgokkal, hogy mi az a szénhidrát, glikolízis ésatöbbi, tehát az ilyen könyvek alapból nem érdekelnek, mert marhaság.

Viszont nincs valami sok időm, hogy mindent összeírjak saját magam, kidolgozzak, de mégis jó lenne, ha valahol le lenne írva, hogy akinek magas a vércukra, miket fogyasszon, hogy diétázzon. Türelmetlen vagyok, és máshogy képtelen vagyok elmagyarázni a dolgokat a páromnak, mert az ő családja sajnos mindent disznózsírral és szénhidráttal esznek, szóval nem az egészséges és a normális étkezés jegyében nőtt fel.


2017. máj. 4. 13:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen könyvek, persze, csak szöges ellentétben állnak egymással. Láttam már könyvet, amiben cukorbetegeknek nagyon sok szénhidrátot ajánlottak s valami egészségügyi végzettségű írta...

Az meg a másik, hogy az embereknek olykor teljesen más étrend kell, akármi is a problémájuk. Egyes cukorbetegek virulnak minimális szénhidráttal, mások pedig rosszul lesznek tőle, ahogy az egészséges emberek sem bírják mások ideális étrendjét.

Nincs rövid út, muszáj kísérletezni s rájönni, hogy mi esik jól nekünk. Sok tényt meg lehet ismerni, de az egyéni faktor marad.

2017. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!