Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aggódjak a barátnőm miatt?...

Aggódjak a barátnőm miatt? Szerintetek nagyon keveset eszik?

Figyelt kérdés

170 cm/60-62 kg, bár izmos.

A 2. lány mindig mondja hogy ő úgy szeret enni meg szereti a csokit, stb, de ha megkínálom sosem kér... Nap közben alig eszik, általában 8-tól 2-ig eszik egy kakaós csigát vagy 2 sajtos rudat, otthon meg állítólag "közepes adag" kaját. Csokival ha megkínálom szinte sosem kér, mindig a felét elosztogatja annak, amit visz tízóraira. Ma pl figyeltem (osztálykirándulás miatt egész nap együtt voltunk) és evett egy szendvicset, meg egy hamburgert meg gondolom otthon reggelit, és a sült krumpliját kidobta, mert "már teli volt".

Meg valamelyik nap mondta hogy egy Wafelinit reggelizett.. Olyan is volt, hogy nem reggelizett és suliban 2-ig nem evett semmit...

Normális, ha egy 16 éves lány csak ennyit eszik?

És szerintetek tényleg csak akkor kell enni, ha "éhesek vagyunk"? (Szerinte igen)



2017. máj. 9. 23:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az a ,,2." nem tudom, hogy került oda :D
2017. máj. 9. 23:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem is az a nagyobb baj, hogy keveset eszik (hiszen lehet, hogy tényleg elég neki ennyi, és nem szándékosan von meg magától többet), hanem az, amit eszik. Ahogy leírtad, kb. csak péksütit, meg gyorskaját. Nem is kezdem el sorolni, mennyi hátránya van ennek, mert lassan már a csapból is ez folyik, de valaki csak saját tapasztalat árán lesz képes megérteni.

Elvileg nem csak akkor kell enni, ha éhesek vagyunk, hanem többször kevesebbet, hogy a nap folyamán egyszer se légy farkaséhes, és pakold ki a hűtőt, de sokan másképp szokják meg, más mintát látnak otthon, stb. Szerintem nem fog a hatásodra változtatni. Talán egy idő után majd rájön, hogy tápanyag, vitamindúsabb ételeket kéne rendszeresebben fogyasztania, és akkor saját elhatározásából fog "okosodni" etéren.

2017. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!