Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 8 óra álló munka mellett...

8 óra álló munka mellett egészségesen étkezni?

Figyelt kérdés
8 órában talpon vagyok. Az ebédszünet fél óra. Miket egyek, ami boltban is kapható , egészséges, és nem maradok éhes? Ja és persze közben leadnék még 5 kg-ot is. 165 cm 59 kg, 20/L.
2017. máj. 12. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

54 kilós akarsz lenni 165 centihez? Az elég csontika!

A legjobban akkor jársz, ha nem boltba mész ki ebédszünetbe vásárolni, mert időhúzás, drágábban is jössz ki, hanem inkább viszel magaddal minden nap otthonról egy kis dobozban. Tudsz marha jó egészséges szendvicseket is készíteni, ami azért a 8 órás melóhoz ad energiát, mégsem hizlal, szóval két szelet valami jóféle kenyér között sok-sok husi, sajt, főtt tojás, jégsaláta, paprika, paradicsom, retek, uborka, fullos szendvicseket gyárthatsz otthon olcsón, akár még egy jó kis szósszal megöntözve. Mellé egy finom alma, körte, szőlő, vagy egy kis doboz eper, tökéletes ebéd. Ha van lehetőség főtt ételt melegíteni, akkor meg bármilyen főzeléket csinálhatsz magadnak egy kis husival, tökéletes ebédre. Liszt helyett sűrítheted a főzeléket a saját zöldségével is, amiből főzöd, kissé össze kell turmixolni, van, aki burgonyával sűrít, vagy akár zabpehelyliszttel. Én munkahelyeken a kevés kenyér, sok-sok zöldség, sajt híve vagyok, vagy a főzelékeké. Könnyű, laktató és finom ételek, változatosan lehet készíteni és amíg pl. a boltban veszel egy ilyen jófajta szendvicset 500-600 forintért (fele annyi cucc sincs benne, mint amit te magadnak beleteszel), addig otthon kihozod 200 Ft-ból az ezerszer jobbat.

2017. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy csontika lesz, nem minden fiatal nő erősen izmos... Nyilván nem kövér, de némi zavaró fölös háj általában akad az ember lányán ilyen számokkal.


A bolt nehezít, otthoni étellel könnyebb.

Nem tudom, neked mi az egészséges és a laktató, s mekkora ebédre van szükséged, ez nagyon egyéni.

Bolt... Hm, nekem elmenne valami minőségi sajt (bár azt termelőtől venném, nem boltban) zöldséggel, plusz egy csomó olajos mag. De nem mindenki képes így enni. Van, aki jóllakik egy kiló banánnal, majd otthon eszik rendesen. A páromnak szénhidrát kell sok, de nem péksüti, ő kvázi kénytelen saját ételt vinni, nem mintha ez megterhelő lenne, sok egyszerű étel van, zabkása, rántotta rizzsel, miegymás.

Bármivel lehet fogyni s emberfüggő, mivel könnyebb.

2017. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 arni1990 válasza:
Mi az a 8 óra? Össze ne ess!
2020. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!