Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek! Nem nevezhető...

Cukorbetegek! Nem nevezhető diszkriminációnak, hogy minden diabetikus nassolnivaló vagy 2x annyi, mint a normális? Mintha nem lenne elég bajunk amúgy is.

Figyelt kérdés
Pár hete kinyílt a zsebemben a bicska, minden milka 189Ft, a diabetikus 399...
2010. máj. 16. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudunk ellene tenni semmit. Ráadásul (szinte a Milka kivételével) nem is olyan finomak ezek a csokik. Dehát a cukor helyettesitő édesitők is egy vagyonba kerülnek. Ha normálisan akarsz étkezni, akkor sokkal többe kerül a diétád, mint egy normál emberé. És most már az inzulin sem ingyenes, a türől, tesztcsikról nem is beszélek. Ha ezeket összeadod, akkor még a diétás csoki ára nem is vészes. Persze hogy diszkrimináció. Ez van, el kell fogadni. Még mindig jobb, mintha lisztérzékeny lennék.
2010. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban szerencsére nem cukros senki, viszont hosszú évek óta nem értem, hogy a diabetikus nasiknak miért veri az ára a csillagokat. Meg a többi élelmiszer is valóban kb. 2x annyiba kerül. Pl. befőtt, lekvár. Nálunk a kisközértben külön részen vannak a bio ill. diabetikus élelmiszerek. A biót még értem, de ezt nem. Eleve nincs cukor bennük, és nem hiszem, hogy bármelyik édesítőszer annyival drágább lenne, ami indokolná ezt a nagy különbséget. És sajnos, ma már az sem áll, hogy ezekből a termékekből kevesebbet kell gyártani, mert egyre többet. Ugyanaz a gyártósor, egy összetevő helyett egy másik, és a felirat. De ez nem indok!!! A szívem szokott a csokik árán összeszorulni, mert sajnos a gyerekek közt is elég sokan vannak, akik ezt már megehetnék, de nem biztos, hogy a szülő meg tudja venni. Kb. 30 éve egy kis faluban laktam, ott volt egy cukorbeteg kisfiú, aki magának adta be az inzulint. Vagány kissrác volt, és akkor még nem is voltak ilyen édességek, de mindig ő jut eszembe. Együttérzek mindenkivel, és őszinte a felháborodásom.
2010. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok a témában és sajnos az orvosom ragaszkodik a csak diétához egyéb gondok miatt, és nem érdekli hányszor kell magam bökni naponta, hogy ne legyen nagy baj(előfordult már). Felháborító az egész. Mindehhez a gyerekem tejérzékeny, ami szintén anyagi csőd.
2010. máj. 16. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:

én is cukorbeteg vagyok már 10 éve.

úgy oldottam meg, h teljesen leszoktam az édességről. és nem fáj. sőt! hamarabb ölök egy zacskó chipsért, mint egy szelet csokiért :)

vagy süss otthon diabetikus sütit, ha édesre vágysz.

engem anno az bosszantott, h uannyi benne a szénhidrát, szóval sztem halál mind1, h a 200 vagy a 400ft-osat eszem...

2010. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos azért van, mert tudja a gyártó, hogy muszáj megvenned.

(Lehetne még ilyen példákat hozni, pl mi kerül egy babakocsiban 80 ezer Ft-ba, vagy 60 pelenka 2500 Ft-ba? Semmi. Muszáj megvenni, az.)

2010. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én lisztérzékeny vagyok és a gluténmentes dolgok is legalább kétszer annyiba kerülnek. Ezzel nem tudunk mit csinálni. Úgyis meg fogod venni.
2010. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!