Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisz/gluténérzékeny vagyok,...

Lisz/gluténérzékeny vagyok, hozzá tudom szoktatni a testem, hogy szokjon hozzá az ilyen ételekhez?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kajárol, ízről le kellett így mondanom. Ráadásul rohadt drágák a gluténmentes termékek a boltokban. Kukoricalisztet ehetek de ilyen terméket viszont alig találok ami abból készül. Hallottam, hogy az emberi szervezet viszont tud alkalmazkodni. Ha csak olyan kajákat ennék amelyek glutént/lisztet tartalmaznak akkor a szervezetem feladná a harcot az érzékenységgel szemben és alkalmazkodna?

2017. jún. 7. 15:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi ha hülye kérdés, de hátha...
2017. jún. 7. 15:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik sajnos:D
2017. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, egyre betegebb lennél.

Az egészséges szervezet tud alkalmazkodni rengeteg mindenhez, de ha már érzékeny vagy, akkor ez nem így működik.


Rengeteg dolgot ehetsz gluténmentesen, én nem vettem észre, hogy akadályozna, pedig én nemcsak a glutént hagytam el egyik napról a másikra, hanem rengeteg mást is. Persze, úgy könnyebb, hogy itthon vagyok és eleve nem eszem feldolgozott ételeket, de azért megoldható máshogyan is. Főleg manapság, hogy a gluténérzékenyek nagy piacot jelentenek.


Kukoricalisztes tészta amúgy kb. mindenütt van, kis falusi Cooptól s jobb kis falusi zöldségestől kezdve bioboltokig. Sokaknak persze a kukorica is árt. Állítólag nem jó cucc, én inkább hanyagolom, hisz annyira könnyű elhagynom. A zab, némi köles, rizs OKbbnak tűnik. Ezek pedig igen olcsók.

A kelt tészta esik ki pótolhatatlanul, s persze sok amúgyse jó feldolgozott ipari cucc, másról nem tudok, amit ne lehetne helyettesíteni.

2017. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem. A gluténérzékenység nem attól van, hogy kevés glutént eszel, hanem ez egy autoimmun betegség, ami a jelenlegi orvostudomány szerint nem gyógyítható, csak tünetmentesíthető gluténmentes diétával.

A glutént teljes életedben maximálisan kerülni kell, különben tönkreteszi a beleidet!

2017. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem adná fel a harcot, hanem tönkremennének a beleid, a tápanyagok nem tudnának felszívódni, ezen kívül rámehet a pajzsmirigyed is.

Meg lehet amúgy szokni. Nekem már nem hiányzik a kenyér, nem eszem gluténmenteset sem (sőt kukoricát, egyéb gabonaliszteket sem). Hagyományos sütiket régen is ritkán ettem, most vannak helyettük más desszertjeim. Már nem úgy nézek a lisztes ételekre, mint ellenállhatatlan vagy alapvető ételekre, hanem mint olyan ételekre, amelyektől beteg leszek, és amikre nincs szükségem.

2017. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudtok példákat írni hogy például miket szoktatok enni? Olyan ételek amiknek jó szénhidrát forrása is van ( a rizst, burgonyát és hajdinát tudom de par nap után azért eleg unalmasak lesznek :D )
2017. jún. 8. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!