Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyni és izmosodni szeretnék...

Fogyni és izmosodni szeretnék kicsit, milyen tervvel és étrenddel tehetném meg ezt?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, jelenleg 17. 186cm, 101kg. A borom ráadásul meg van nyulva, mert regen sokat hiztam, fogytan egymas ugyan gyorsan. Mit ajánlanátok nekem?
2017. jún. 16. 22:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ètkezès szempontjából azt tudom ajánlani, hogy nem kell drasztikus ètelmegvonásba kezdeni, főleg, ha mozogni is akarsz mellette, ahhoz kell az energia. Nem vagyok táplálkozási szakèrtő, de szerintem az is sokat jelent, ha ezt-azt lecserèlsz az ètrendedben. Pl. reggeli fehèr kenyeres szendvics helyett zabpehely tejjel. Ebèdnèl rizs/krumpli/tèszta helyett zöldsègköret. Ès persze a szènhidrátbombák kerülèse, úgy mint csoki, cukros üdítők, cukor úgy általában (tehát mèg kávèba teába se!).

Mozgásra lehet sokan azt mondják, hogy legalább fèl/egy órát mozogni kell minden nap, ha fogyni ès izmosodni szeretnèl, de èn a mèrtèkletessèg híve vagyok. Bármilyen mozgást választassz, termèszetesen elsőre nem kell maximálisat nyújtanod. Ha pl. otthon vègezhető gyakorlatokat választassz, akkor nem kell egyből 100 guggolást, fekvőtámaszt ès felülèst lenyomnod, mert annak csak iszonyatos izomláz lesz a vège. Ha elsőre csak 10 fekvőtámasz megy, akkor annyi, majd kèsőbb, ha megerősödsz, emeled a számot. De nem is kell bonyolult sportokra gondolni. Èn akkor voltam legjobb formámban, amikor össz-vissz. 3 km-t gyalogoltam minden nap, mert ennyire volt a buszmegálló, ès ezt többnyire sietve tettem meg. De ismerek olyat, aki új munkahelyre került, ès mivel 4 km-re lakik, ezèrt inkább biciklizik oda tèlen-nyáron, mást nem sportol, ès fogyott 7 kilót (azèrt nem többet, mert ő most így 170 cm 55 kg).

Hogy neked mi a legmegfelelőbb mozgás, azt neked kell eldöntened, de bármelyiket választod, annak rendszeresnek kell lennie, vagyis jobb, ha feljegyzed naptárba, tehát előre eldöntöd, melyik nap mit fogsz csinálni.

2017. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!