Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hízásra erősen hajlamos nő...

Hízásra erősen hajlamos nő vagyok, súlyzós edzéssel és 1300 kcal-os étrenddel fogytam 15 kgt. Most elégedett vagyok, még izmosítani szeretnék; megemelt fehérjebevitel mellett, ha továbbra is 1300-1400 kcalt fogyaszranék naponta tudnék izmosodni?

Figyelt kérdés
Ez az 1300 kcal napi 6 étkezés: sok csirke vagy hal, zöldségek; mennyiségre sokat eszek és minőségi kaját, sose érzem úgy, hogy éhes vagyok; emiatt (és a hízásra való hajlamom miatt) gondoltam, hogy tartom a kalóriabevitelt. Szerintetek?
2016. febr. 21. 10:43
 1/6 A kérdező kommentje:
mivel eddig is ezen voltam, észrevettem hogy izmosodtam is sokat, a hasamon kezdenek kirajzolódni a kockák, a fenekem és combom izmosabb.
2016. febr. 21. 10:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 1300 kcal-al fogytál, akkor 1700 minimum kelleni fog, hogy a tömeged növekedjen, de ezt próbálgatni tudod csak.
2016. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Cortez70 ***** válasza:
Kalória pluszban kellene lenned izmosodáshoz, bár kezdők tudnak akár deficitben is minimálisan izmosodni, eleinte.
2016. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kalóriatöbblet kell, ahogy már írták. Milyen gyorsan fogytál? Abból megtippelhető, mennyivel tartasz súlyt s annál azért több kell...

A test persze kicsit trükkösebben működik, de ha csak a számokat nézzük, heti fél kiló zsírból fogyásnál napi 500 kcal deficited volt, ennél többel kell emelned a napi bevitelt. De elég párszáz plusz is, ha nem akarsz semmiképp többet s meglátod, nősz-e és abból mennyi izom ;) Szolid emelésnél nem várnék zsírosodást semmiképp, inkább a fejlődés elmaradását, illetve a kezdő effektus még tarthat egy ideig, ezt nem tudhatom.

2016. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor mit ajánlotok? több komplex szénhidrát? sokkal nem merem megemelni, a "levegötöl is hízok" típus vagyok :(
2016. febr. 21. 18:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Normál testépítő étrenden (gondolom, azon vagy, csak annyira kevés a kalória, hogy alig van szénhidrát) a komplex szénhidrát tűnik a jónak, igen. A leírás alapján gondolom, a fehérje rendben van . Zsírból tömegeléskor 1 g/tskg szokott menni, szálkásításkor 0,5, azért ez se picike különbség. Úgyhogy zsír és komplex szénhidrát vegyesen.
2016. febr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!