Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fáj? Nem súlyos?

Miért fáj? Nem súlyos?

Figyelt kérdés

Az a probléma h elég össze-vissza eszem és nem is mindig rendes ételt mert rohanok és csak bekapok valami édességet vagy hasonlót.Már egy jó ideje van ugy ha nem figyelek huzamosabb ideig és igy eszem egszer csak elkezd nyilalni a hasam mindenhol ....és bármilyen mozgást teszek megőrit a fájdalom.Volt már gyomorrontásom....lehet hulyeség amit gondolok de lehet ez valami előzmény....vagy mitől jön ez elő?

15/L


2010. máj. 19. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyomortükrözést neki!
2010. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Leírtad a problémát.Azon kellene mindenképp segítened, és hamar megoldódna a gondod.
2010. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...
2010. máj. 19. 20:22
 4/9 A kérdező kommentje:
mindig probálok odafigyelni rá....ezt betartva h minden napp egyek főtetelt nem csak száraz kajákat ahogy mondta nekem még valaki de ha már itt a baj és elkezd fájni nem tudom hova tenni magam és ugy érzem magam mint aki meg van őrülve
2010. máj. 19. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudod miért vannak az okok,amki a panaszaidat okozzák.Mindenképpen ezeken próbálj változtatni,mert tényleg komoly problémákat okozhat a későbbiekben.Ne érts fére,ezzel nem megijeszteni szeretnélek.

Mindig próbálj enni főttételt pl.az édesség helyett.Annyi időt szánj magadra,hogy nyugodtan eszel valami komolyabb ételt.A nem evés,össze-vissza evés sem a gyomrodnak nem jó,sem a fejlődésben lévő szervezetednek.Bocsi,ha hosszú lett,de nem papolásnak szántam.

2010. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem tudom hogy miket eszel, de lehet hogy "csak" sok a gyomorsavad. Próbálj meg beszedni savcsökkentőt ( nekem a quamatel vált be)
2010. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
semmi baj,köszi szépen.... nagyon igazad van mert hosszú távon tényleg veszélyes mert ahogy én tudom akár gyomorfekéjjel is járhat az ilyen életmód.Csak ahogy én anyukámtol ezt örököltem h minden mást előbre hellyezek mint magam elég nehéz figyelni sok mindenre magam mellett is
2010. máj. 19. 20:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Az életviteleddel van a gond, azt pedig nem lehet örökölni, csupán lemásolni.

Képzeld magad a bélbaktériumaid helyébe, ha minden nap összevissza leküldesz nekik egy rakás ipari szemetet, amiket a nagyobb áruházláncok meg gyorséttermek előszeretettel hívnak kajának pedig nem az, persze hogy ki vannak akadva.

Azonkívül a "has" elég tág fogalom annak aki nem egészségügyis:)

Hol nyilall pontosan, a köldököd tájékán vagy a szegycsontod alatt? (A szegycsont a két mell között levő hosszúkás csont, nem piszkálnásból írom, hanem pontosításból.) Ha az utóbbi helyen fáj, akkor gyomor, ha a köldök tájékán vagy lejjebb akkor belek.

Ha a gyomrod fáj, lehet savprobléma tényleg. Ha rohanva eszel, próbálj beszerezni édesség helyett bulátát vagy kölesgolyót (biobolt, herbária) és igyál sok folyadékot (a kóla nem számít annak.)

Remélem változik ez majd, mert hosszútávon csak egyre nagyobb lesz a fájdalom. Sok sikert.

2010. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A nyilallás változó,nem mindig egy hellyen fáj.Ritkább mikor a szegycsont alatt fáj,de volt már.De általánosan a köldököm körül fáj.Folyadékként kólát már nem iszom mivel beláttam h eggyáltalán nem jó és átváltottam vizre.

2010. máj. 20. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!