Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csak szerintem túl sok kcal...

Csak szerintem túl sok kcal amit ez az oldal ír?

Figyelt kérdés

[link]

Azért találom furcsának, mert és ha 1800 kcal-nál többet eszek hízok, de egy 13 éves lánynak ennél meg jóval többet írnak. De az ismeretségi körömben is annyi esznek mint én, tehát e a kalóriamennyiség nagyon eltúlzottnak tűnik nekem. Ti hogy gondoljátok?



2017. júl. 7. 15:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy egy ezrest átlagosan mindenhonnan simán le lehetne vonni.
2017. júl. 7. 15:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nekem is nagyon soknak tűnik

Max sportolók esznek ennyit hízás nélkül

Egy növésben levő kamaszfiú pedig többet is, mint 3500 kcal, amit ott írnak

Igazad van, ülő életmód mellett tényleg egy ezrest kell ezekből levonni, legalábbis lányoknál

Persze vannak kivételek, hogy valaki ennyit eszik és nem hízik, vagy csak nagyon lassan (én is ilyen voltam, csak sikerült elrontanom az anyagcserémet koplalással). Lehet, hogy erre alapoztak, vagy arra, hogy a fiataloknak gyorsabb az anyagcseréjük, nem tudom.

2017. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor valószínű én vagyok ilyen szerencsétlen, mert az anyagcserém egy nagy nulla. Pedig RENGETEGET sportolok...
2017. júl. 7. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az átlagosnál gyorsabb az anyagcserém, de ez kicsit túloz... Nő vagyok.
2017. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Múltkor nem nagyon értem rá, most alaposabban megnéztem. Eddigi ismereteim szerint túlzás. VAN, akinek ennyi kell, de nem az átlagnak.

Több netes kalkulátort ismerek, azok JÓVAL ez alatti értékeket adnak (esetemben alaposan alá is becsülik a kalóriaigényt) s tudom, hogy az igen sokaknak a valóságot tükrözi, egyeseknek pedig túlbecsüli az igényét (vannak lassú anyagcseréjű emberek is, ugye).

2017. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!