Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cukorbetegség "örökölhető"?

A cukorbetegség "örökölhető"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hallottam róla, hogy ha a családomban sok a cukorbeteg, akkor az azt jelenti, hogy nálam is nagy(obb) valószínűséggel alakulhat ki. Ez igaz?

Egyébként az egyik unokatestvérem 9 éves kora óta inzulinozza magát, valamint nagymamámról is néhány éve tudtuk meg hogy ő is cukros (mindkettő anyai ágról)



2017. júl. 11. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A kettő valószínűleg nem ugyanaz.

A gyerekkori inzulinos általában nem halmozódik a családban, de néhány különös genetikai háttér esetén mégis akadnak cukorbeteg édestestvérek.

A nagyi cukorbetegségénél(kettes típus) a hajlam örökölhető, de nem egy végzet, mert azt helyes életmóddal, sok mozgással ki lehet védeni.

2017. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hajlam örökölhető. Apám cukorbeteg volt.

Így jártam én is, mert imádom a cukros dolgokat. Amikor eléggé stresszes időszakom volt és cukrot ettem csokival, azután lettem cukorbeteg.

2017. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!