Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon lassú az anyagcserém....

Nagyon lassú az anyagcserém. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és problémám van a rendszeres wcre menéssel.

Utána olvastam a neten de ilyeneket találtam hogy igyak tobbet egyek ezt meg azt.

3-4 liter vizet megiszok naponta. Igyekszem sok zöldséget és gyümölcsöt enni. Normálisan táplálkozok de vannak napok amikor abszolút nem megyek nagyvécére és utána is elég nehéz.


Mit tegyek hogy gyorsabb legyen az anyagcserem?


2017. júl. 17. 12:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és emellett rendszeresen sportolok.
2017. júl. 17. 12:24
 2/8 enes ***** válasza:
Milyen gyakran van székleted?
2017. júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-3 naponta . nagyon ritka amikor naponta van.

Engem az zavar hogy nem tudok reggel elmenni..

2017. júl. 17. 15:30
 4/8 enes ***** válasza:
De ez teljesen normális, nem kell emiatt izgulni. Ha tényleg nagyon zavar, akkor talán még a táplálkozáson lehetne változtatni, minél gazdagabb legyen rostban - ennél is. De ismétlem, ez teljesen normális.
2017. júl. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ohh hát jó tudni. Csak azért kezdtem aggódni mert a szüleim minden nap

elmennek reggel és a az egyik ismerősöm egy nap többször is. Rajta konkrétan átszalad a kaja.

2017. júl. 17. 17:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere egy sejt szinten zajló folyamat, nem pedig a szarás...

Ha gyakrabban akarsz szarni, egyél több vízben oldódó rostban gazdag élelmiszert = zöldség, gyümölcs, meg igyál annyi vizet naponta, hogy minden 20kg-odra jusson 1liter... tehát ha 60kg vagy, akkor 3liter.

2017. júl. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyiptomi utifűmag-héj nagyon jó erre az állapotra, a lepicolban van. Ilyenre írják: Míg a megfelelő mennyiségű rost elfogyasztása hozzájárul a tápcsatorna kiegyensúlyozott működéséhez, addig egy szennyezett, “bedugult” üregrendszer akadályozhatja az emésztés és a felszívás folyamatát, sőt még a salakanyagok kiürülése is zavart szenvedhet.
2017. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenki máshogy van összerakva. Nem biztos h ez neked segít majd de egyel meg minden nap egy ek lenmagot
2017. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!