Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg hatásos az oxigénezett...

Tényleg hatásos az oxigénezett víz?

Figyelt kérdés

2017. aug. 1. 13:37
1 2
 1/12 Tamani ***** válasza:

Legalább annyira hatásos, mint a sűlyedésbiztos tengeralattjáró, vagy a tűzálló gyufa...

Félreértés ne essék, nincs baj az ilyen cikkekkel, de a szervezeted nem lesz "Oxigenizáltabb" az által, hogy oxigénes vizet fogyasztasz.

Nem tudom, szerinted mire lenne hatásos, de ha egészségügyi problémád van, és a placebónál nagyobb hatást vársz, javaslom, keress valami mást!

2017. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A placebot sem kell lenézni! A placebot a nagy gyógyszergyártók is vizsgáltatták, rengeteg munka és pénz van mögötte. Minden gyógyszer hatásmechanizmusa a placebóra épül. A sima mésztablettát eladják horribilis áron, de mert neked az orvosod írta fájdalomcsillapító, ha megeszed valóban elmúlik a fájásod.

Az oxigénes, vagy oxigénnel dúsított víz esetében is ugyan ez a helyzet. Aki már tudja, tapasztalta az oxigénnek az erejét, vagy esetleg hallott vagy tanult róla, annak eladják magasabb áron a tisztított vizet, és ha azt megissza valóban jobban érzi magát tőle.

Megjegyezném, hogy a vizet nem lehet oxigénnel kezelni, dúsítani, csak abban az esetben, ha az oxigénoldó képességét megnöveljük. Ez viszont egyenesen arányos a reá ható nyomással. De vannak szennyező anyagok is a vizekben amelyek elfoglalják az oxigénnek a helyét, ezért lerontják az oldóképességét. Ha ezeket az anyagokat kiszűrjük a vízből, ismét telítődik oxigénnel. De a telítődés után, már csak magasabb nyomáson lehet több oxigént oldani a vízben. Tehát ez az "oxigénnel dúsított víz" csupán egy marketing fogás, a buta emberek megtévesztése. De ha a placebot ismerjük, semmi kifogásunk nem lehet ellene!

2017. aug. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Minden gyógyszer hatásmechanizmusa a placebóra épül."

Ezt ugye te sem gondolod komolyan. Placebo csoportot használnak kontrollnak, mikor valaminek a hatását vizsgálják, így ki lehet zárni a placebo hatást. De a gyógyszerek hatása egyáltalán nem placebora épül, hanem gyógyszertől függően megvan a kémiai, biológiai hatása a szervezetben.

2017. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Placebo csoportot használnak kontrollnak, mikor valaminek a hatását vizsgálják, így ki lehet zárni a placebo hatást."

Igen tudom, így tanítanak benneteket! De a valóság az az amit én mondtam! (agymosás)

2017. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A hülye gazdag sznobok vámszedője , pont úgy mint a Voss meg egyéb kristály tiszta gleccser vizek 1000Ft ért fél liter :D
2017. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4: Mégis mire alapozod hogy az a valóság? Inkább ostobaságnak nevezném.

Akkor hogy lehet, hogy a testépítők a gyógyszerektől nagyok lesznek, a táplálékkiegészítőktől pedig nem? Ha placebo hatás lenne, akkor a táplálékkiegészítő is pont olyan hatásos lenne. Hogy lehet, hogy egyik gyógyszer hat, a másik nem? És hogy jöhetnek ki a mellékhatások anélkül, hogy elolvastam volna a betegtájékoztatót? Az állatokra miért hat a gyógyszer? Nekik fogalmuk sincs, hogy mit várjanak tőle. Ezer ponton támadható ez a csodás összeesküvés elmélet.

2017. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már a gyógyszer placebo? Aki belehal a túladagolásba, az is a placebohatástól hal meg mi? Nálad volt agymosás.
2017. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"4: Mégis mire alapozod hogy az a valóság? Inkább ostobaságnak nevezném."

Ilyen csaló bérenc birkákkal nem állok le vitázni!

Épp azért van minden gyógyszerek mellékhatása, mert a placebora épül. Ha a hatóanyaggal gyógyítana nem kéne hogy mellékhatása legyen! Azoknak az orvosságoknak, amelyiknek a hatóanyaga gyógyít, nincs is semmiféle mellékhatása. Az infúziónak nincs. A kábítószeres fájdalomcsillapítóknak szintén nincs. Amit már ezek a túliskolázottak majomkodnak , az már egy förtelem!

2017. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát persze, én is az aljas összeesküvés része vagyok. :D Egy feltett kérdésre sem adtál választ, mert nem tudsz, mivel hülyeséget beszélsz.

Szerintem buta vagy, és így akarsz kompenzálni, hogy azt gondolod, te valami nagy, titkos tudás birtokában állsz, csak közben kinevetteted magad, az a gond.

Ha nincs hatóanyag, akkor mitől lenne mellékhatás? Ha placebo lenne, akkor semmilyen hatása nem lenne, hiszen pont attól placebo, hogy mindenféle hatóanyagtól mentes.

Az infúzió gyakran sima sós víz, így nem csoda, hogy nincs mellékhatása.

Ezt meg majd mondd a sok kábítószerfüggőnek, akinek kirohadnak a fogai, meztelenül turkál a seggében az utca közepén, vagy épp túladagolásban meghal, hogy az mind csak placebo hatás.

Nem mi vagyunk túliskolázottak, hanem te vagy aluliskolázott, illetve nem rendelkezel az alapvető, logikus gondolkodás képességével. Olvastál valahol egy baromságot, és szépen bekajáltad.

2017. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tamani ***** válasza:
100%

Kedves 2. kommentelő: Kérlek, ne kérkedj a tudatlanságoddal. Szavakat és fogalmakat használsz, aminek nem látod át az összefüggéseit. Az oldalt gyakran látogatják orvosok, orvostanhallgatók, gyógyszerészek és sokan mások, akik tudják, miről beszélnek. Nem hittem volna, hogy magyarázatot igényelne a Placebo hatás fogalma, de aki erre jár, annak ez esetben elmondom: A Placebo valóban egy control vizsgálat, ami azt a célt szolgálja, hogy kiszűrjék egy hatóanyag tesztelése során a valódi és a nem valódi hatásokat. Ez az úgynevezett kettős vak próbával történik, melyben sem a "tesztalany", sem a gyógyszer adó orvos / asszisztens nem tudja, hogy a hatóanyagot tartalmazó gyógyszert, vagy egy hatóanyag nélküli, "üres gyógyszert" kap-e a páciens. A palcebo hatás pusztán a beteg tudata által generált változás, amit nem okotzhat a hatóanyag, mivel nem kapta meg az adott beteg. Amennyiben további részleteket akarnátok megtudni, nézzetek utána!


Sok egyéb terület felé nyit a kérdés, nevezetesen az agykontroll, a hypnózis, és egyéb meditációs technikák felé. A kérdésre megalapozott és tapasztalatorientált választ adtak a többiek: Az oxigénezett víz egy marketing fogás, amivel többnyire a tudatlan, sznob emberekből lehet több pénzt kicsikarni.


Az ezen túlmenő viták nem képezik a kérdés tárgykörét, javaslom, rendezzétek le privát üzenetekben a kérdést!


Béke veletek.

2017. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!