Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet hogy cukorbeteg vagyok,...

Lehet hogy cukorbeteg vagyok, hogy mondjam meg anyukámnak, hogy meg szeretném mérni?

Figyelt kérdés
Félek hogy mit fog szólni hozzá

2017. aug. 24. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van otthon mérőtök, akkor mondd meg neki, hogy mérje meg a tiédet is, esetleg ha vannak tüneteid, pl sokat iszol és pisilsz, fogytál, stb.? akkor ezt is mondd meg neki.
2017. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mire alapozod a gyanúdat? Mik a "tünetek" ?
2017. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szájszárazság, gyakori vizeletürítés, fokozott éhség és szomjúság, fáradékonyság
2017. aug. 26. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemsoká kezdődik a suli, szóval ha nagyon nem mered elmondani az anyukádnak, akkor szimplán menj be a védőnőhöz és méresd meg. Bár ez nem teljes körű kivizsgálás, mert ha mondjuk magas érték jön ki, attól még nem biztos, hogy cukorbeteg vagy, egy csomó tényező van. Nem mellesleg ezek másnak is lehetnek a tünetei. Szomjas lehetsz a melegtől, éhesebb és fáradékonyabb ha mondjuk nem sokkal a menstruációd előtt vagy. (abban az esetben, ha lány vagy persze)

Természetesen jó, hogy ilyen egészségtudatos vagy, és már csak magad megnyugtatásának céljából is ajánlott elmenni egy vizsgálatra, de figyelj rá, hogy ne csapjon át kóros mennyiségű aggodalomba.

Mióta észleled ezeket a tüneteket? Milyen ételeket eszel? Mennyit iszol?

Anyukádnak pedig bátran mondd meg. Valószínűleg ő is azt szeretné, ha jól lennél. Ha rosszul reagál, akkor a védőnő mindig ott van. :)

2017. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Talán 1 hónapja max 2. Lány vagyok 13 éves.

Nem mondom, hogy olyan egészségesen eszek, de nem gyorsétteremben. Szinte mindig otthon. Azt szoktam enni amit anyukám főz. Naponta 2-3 liter vizet iszok. Cukros üdítőket nagyon ritkán.

2017. aug. 27. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2-3 liter egyáltalán nem sok. Nekem volt olyan, hogy naponta akár 4 liter vizet is megittam, az eredményeim pedig teljesen normálisak voltak. De persze a cukorbetegség genetikai eredetű is lehet.

Ettől függetlenül szerintem vizsgáltasd meg magad, hogy megnyugodj és persze azért is, hogy biztosan kizárjátok, hogy valami bajod van, vagy előbb kiderüljön.

2017. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Így lesz, köszi a segítséget.
2017. aug. 27. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy minden rendben lesz. :)
2017. aug. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Még ami fontos, hogy vagy reggel étkezés előtt kell megmérni, de ha azt nem nagyon lehet megoldani, akkor étkezés után legkevesebb másfél- kettő órával, különben ha az étkezéshez időben hamarabb méred, akkor mindenkinél magasabb érték jön ki, mert az egészséges szervezetnek is legalább másfél óra kell, mire feldolgozza a cukrot.


Tudom, mert már meg kellett tanulnom, mivel sajnos érintett vagyok.

2017. aug. 28. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!