Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék, valaki tud...

Hízni szeretnék, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Helló mindenki, remélem sikerült jó kategóriába raknom a kérdést, először kérdezek az oldalon.

19 éves lány vagyok, 180 cm és 50 kg. (Megelőzve a kérdéseket: nem anorexia, szoktam enni, és nem azért jöttem hogy közösen sápítozzunk hogy "húdevékonyvagy!" Kösz.)

Kb. tíz kilót szeretnék hízni( nővérem 65kg és neki már majdnem humanoid alakja van). Egy csomó ilyen bmi-s meg egyéb oldalt néztem, a szükséges energiabevitelt ilyen 2300 kcal környékére írják. Ha ennyit kell ennem ahhoz hogy ugyanennyi kiló maradjak, hány kcal fölött kezdek el hízni? Ki lehet ezt valahogy számolni? Illetve nem tudtok valami olyan oldalt, ami ilyen "fordított diétás", szóval arról szól hogy hogyan lehet meghízni?


2017. szept. 3. 20:30
 1/5 anonim válasza:
Hízni egyszerű, gondolom nem izmot akarsz magadra pakolni csak zsírt. 2300kcal egy napi adagot, úgy tudsz hízni ha többet viszel be. Mondjuk 2500-2800 kilokalória szerintem patent lesz. Próbálj meg reggelire zabpelyhet enni, nem a szar Corn Flakes-et hanem lehet kapni SPAR-os zabpelyhet, azt tejbe zutty bele (elsőnek keveset mert laktat) megmelegíted teszel bele kakaóport és van egy csokis zabkásád. Lehet tej vagy lehet víz ez csak 1 kaja tipp volt :D A lényeg a hízáshoz, több kalóriát vigyél be mint ahogy írtam az elején és a zsírosodáshoz meg szénhidrát + zsírokat vigyél be egyszerre és akkor fogsz zsírosodni. Lásd táblás csoki, az erre kiváló. Lehet egészségesen hízni és lehet egészségtelenűl, ha kell segítség írj privátot nyugodtan :D
2017. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hasonló a helyzetem, én 164cm vagyok és 45kg, évek óta mindig megkapom az orvosomtól, hogy ,,jajj de sovány vagy'' (igen rájöttem xd ). Hiába ettem magam halálra a nyáron, talán fél kilót híztam, mások ettől már kilókat szedtek volna fel. Elvileg ez gének kérdése is, és nem feltétlen segít a megnövelt kalória bevitel. Hasznosabb és hatásosabb izmot és nem hájat növelni, az izomnak amúgyis nagyobb a tömege. Szóval egyél többet, de edz is mellette valahogy.
2017. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Genetika kérdése mint minden de ezen lehet változtatni csak nem könnyű. A kérdező csak hízni szeretett volna nem pedig izmosodni :D A másik, hízni megnövelt kalória bevitellel lehet más módszert nem nagyon ismerek rá :D Az ilyen tingli-tangli hülyeségek hogy igyál meg ebből 2 adagot és hoppá -10 kiló egy hét alatt vagy +10 kiló egy hét alatt, hülyeség mind... Enni kell, növelni kell a kalória bevitelt, ha izmosodni is szeretne akkor meg el kell járni edzeni.
2017. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 2. hozzászólóhoz, van, aki csak izmosodni tud, hájasodni nem.


A kalóriatöbblet persze elkerülhetetlen. Senki meg nem mondja, 2300 kcaltól hízol vagy fogysz, kérdező, az oldalak csak tippelnek egyet, s kinél lefelé, kinél felfelé tévednek akár jópárszáz kcalt.


Nem kell fordított diétás dolog, ugyanazon az étrenden fogyni és hízni is lehet, mennyiség kérdése. Csak persze ha nem tudsz eleget enni (vagy ha fogyni akar az ember s nem tud keveset enni), akkor kell ráfókuszálni a kevésbé, illetve jobban laktató ételekre (nem is feltétlenül csak a laktatűás számít hízásnál, hanem hogy miből tudsz sokat enni. Egy csomó plusz kcalt be lehet tolni jóllakottan is, ha olyan az ember. Nem mindenkinek megy. Az egészséges, jó étrend alap, ha egészségesen akarod csinálni.


A mozgás is segíthet, van, akit éhessé tesz. Van, akit érdekes módon laktat vagy hogy mondjam, mindenesetre automatikusan csökkenti a kalóriabevitelt egyeseknél (nálam a gyaloglás ilyen, főleg vacsoraidőben :D).

2017. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs pajzsmirigy túlműködésed? Azok nem tudnak általában hízni.
2017. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!