Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehetek? "Skinny fat" vagyok

Mit ehetek? "Skinny fat" vagyok

Figyelt kérdés
64kg 173cm 15/F Elkezdtem edzeni futni stb. mert "skinny fat" vagyok és fogyni akarok és izmosodni szóval kondizok is fokozatosan de nem tudom hogy miket nem és hogy miket szabad ennem? Tudna valaki esetleg étrendet mondani pl.:reggelire mit egyek stb.

2017. szept. 18. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle lehetőséged van, az a helyzet. Szerinted mindenki ugyanolyan étrenddel izmosodik, fogy egészségesen? Nos, nem. Be kell vinned a szükséges tápanyagokat, de hogy ezt pl. vegán vagy extrém szénhidrátszegény étrenden teszed... Az rajtad áll, legalábbis ha a tested jól bírja a választásodat. Nem mindenkinek ad energiát az az étrend, ami másnak optimális.


Szinte bármit ehetsz. Reggelire ehetsz zabkását, húst, tojást, sajtot, túrót, zöldséget, gyümölcsöt, mogyorót, jó összetételű sütit vagy semmit is... A napi összbevitel számít leginkább, természetesen ha reggel éhes vagy, akkor egyél, ha jóllakott s tudod, hogy ha eszel, az csak enervál, akkor ne. Nem lehet fixen megmondani, hogy mi merre. Nincs étrend, ami mindenkinek jó.


Először döntsd el, milyen típusú étrendet tartasz magad számára jónak, hozzávetőlegesen milyen makrókkal. A legtöbb ember szénhidrátra alapozza az energiabevitelét, de van, aki zsírra s egyik sem jobb a másiknál, mert van, akinek kizárólag az egyik, van, akinek a másik működik, s van, akinek mindegy vagy az a jó, ha mindkettőből sok van, máshogy meg se tudja oldani.


Valami jó fehérjeforrásod legyen s egyél zöldséget is, kb. ennyit tudok mondani. Ajánlom a tiszta étkezést (ne nagyon egyél feldolgozott ételeket). De a többi erősen emberfüggő.

Makrók: 1,5-2g/tskg (feleslegmentes testsúly) fehérje az elég tuti, de 1 mindenképpen legyen, minimum 0,5g/tskg zsír. A többi rajtad áll, illetve a működésed, kalóriaigényed, ízlésed, körülményeid függvénye.

2017. szept. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!