Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen egészségügyi kockázata...

Milyen egészségügyi kockázata van a sok olajfogyasztásnak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben sok olajos ételt ettem,néhány olajfajtát akár kenyérrel is megeszem :).Lehet ettől bajom?

2017. szept. 25. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen hasmenésed? Nekem mindig az van, ha olajos dolgokat eszek.

Hát nyilván baromira hizlal az olaj/zsír, 1 g 9 kalóriát tartalmaz, míg a szénhidrát és a fehérje grammja csak 4-et. Nagyon kevés is hihetetlen mennyiségű energia, és sajnos a hízás a bevitt többletkalóriából adódik. Persze, bizonyos olajoknak van egy csomó jótékony hatása, de azért szerintem csak módjával :)

2017. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig nem érzem semmilyen mellékhatását...Egyébként nem vagyok hajlamos a hízásra...
2017. szept. 25. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kifejezetten értékes, hidegensajtolt növényi olajok, de mindent csak mértékkel lehet fogyasztani.

Azért kenyérrel tunkolva, nekem egy kis túlzásnak tűnik, de te tudod, mit szeretsz, mit bír a gyomrod.

2017. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen olaj. Nekem a sok zsír jó fogyáshoz, de azért a zsírbevitelem zöme nem hozzáadott zsírból jön.

A zsír nem hizlal, hiszen csak a kalóriatöbblet hizlal, ráadásul a zsírnak még inzulinválasza sincs, ha valakit az zavar. Nyilván rengeteg akárkinek nem fér be szálkásításkor, csak aki elég aktív hozzá s ledolgozza :) De ez a szénhidrátokra is igaz, amik viszont általában sokkal rosszabbul laktatnak s könnyebben túlesszük magunkat belőlük (már aki, persze).


Az egészség szempontjából teljesen más megítélés alá esik a napraforgóolaj, az olívaolaj, a kókuszolaj...etc. Ebbe nem megyek bele.

2017. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mértékletesség!:)

Köszönöm a válaszokat!

2017. szept. 25. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!