Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség! Miért vagyok mindig...

Segítség! Miért vagyok mindig éhes? 16/L

Figyelt kérdés
Kiskoromban őrületesen finnyás voltam, és az utóbbi években sem voltam túl jó evő (bár olyan rossz sem), viszont most olyan 2 hónapja folyamatosan éhesnek érzem magam, pedig semmi sem változott az életmódomon. Most is, negyed órája vacsoráztam, érzem hogy tele a gyomrom, mégis már mennék a konyhába keresni valamit. Előfordul, hogy annyit eszek, hogy már fáj/feszít tőle a hasam, viszont emellett úgy érzem, hogy szívesen ennék még. Ez kezd megijeszteni. Mit tegyek? (Amúgy a súlyom még mindig ugyanannyi mint volt, és nem vagyok kövér [165/53].).
2017. szept. 25. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Fejlődésben vagy még, normális. Csak figyelj a rendszeres mozgásra, meg azért egyél egészségesen (sok zöldség-gyümölcs, napi 1,5-2 liter víz stb).
2017. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, az étvágyad nincs összehangban az éhségeddel, az azért baj, ha tele vagy s még ennél.

Kivéve, ha túl kalóriaszegény ételekkel vagy tele, mert nekem is volt, hogy feszült a hasam egy könnyed zöldségétel után, de még bőven éhes és energiahiányos voltam.

Te érzed, hogy éhes vagy, hiányzik valami vagy csak örömforrásként tekintesz rá, ha kell, ha nem...

Tudnod kell megítélni, hogy mikor ettél eleget s hiába kívánod, ne edd magad beteggé.

2017. szept. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet.

1. A növés/fejlődés miatt több energiára/tápanyagra van szükséged. Lehet, hogy napközben többet kellene enned, hogy estére ne legyél kiéhezve.

2. Valamilyen tápanyagból többet kellene bevinned, és ezt próbálja jelezni a szervezeted. Pl. fehérje, zsír/esszenciális zsírsavak, vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek...

3. Vannak olyan anyagok, amik fokozzák az étvágyat, pl. ízfokozók (ételízesítőkben is van), ezeket érdemes kerülni. Van, aki a cukros (vagy éppen a nagyon sós) ételekkel nem tud leállni. Egyes vitaminok is étvágyfokozó hatásúak, pl. a B-vitaminok.

De ha nem hízol, akkor a mennyiséggel nincs baj, max. a minőséggel, összetétellel.

2017. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!