Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tejmentes életnek vannak...

A tejmentes életnek vannak előnyei?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy aki laktózérzékeny, annak tiltólistás a tej, de pár helyen olvastam, hogy alapból mégsincs annyi haszna a szervezetnek belőle, mint amennyire mondják ( főleg a bolti tejre gondolnak ilyenkor)

Többnyire elég sok tejet/tejterméket fogyasztok, ha elhagynám ezeket, javulna bármi is?


2017. okt. 5. 11:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*esélyét nem előnyét bocsi késő van már.
2017. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg nem marhaság, amit az első írt. Fél évig nem fogyasztottam semmilyen tejterméket, és utána sokkal nehezebb volt megemésztenem. Gondolom hiányoztak azok az enzimek. Mióta minden nap iszok egy pohár tejet, semmi bajom a tejtermékekkel. Hozzászokott a szervezetem.
2017. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
81%

Amennyire tudom, tipikus, hogy az ember elszokik a tejtől, a párommal is ez történt. Nem normális, hogy egy felnőtt meg tudja emészteni a laktózt, az a helyzet. Sok felnőtt élből nem tudja s ha igen, de évekre kihagyja, könnyen elvesztheti eme képességet (a laktáz enzim termelését)...


De nem mindenki ilyen, nálam ez nem történt meg. Nem ideális számomra a laktóz, de soha nem is volt az, csak roppant gyengén érezhető s nem volt összehasonlítási alapom. Ugyanez van a szénhidráttal, pedig arra tuti nem vagyok allergiás, olyan nincs is. De nem akármekkora mennyiség esik jól s ez régen is így volt, de az életmódváltásomig nem tudtam róla.

2017. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!