Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnatok nekem irni egy...

Tudnatok nekem irni egy szallkasito etrendet?

Figyelt kérdés

17 eves fiu vagyok, 180cm 72kg.

Par honapja elkezdtem konditerembe jarni es edzeni. Eszrevettem, hogy azert van rajtam felesleg.

Mostansag majdnem minden nap edzes utan kardiozok is, de nem tudom hogy mit egyek.


2017. okt. 8. 16:43
 1/1 anonim válasza:

Keress a neten szalkasito etrendeket, van egy csomo.

pl

[link]


ugyan te latod magad, de szerintem a te parametereiddel en nem a szalkasitason tornem a fejem. 180 centihez a 72kg eleg idealisnak tunik, inkabb szerintem eloszor epits izmot, utana szalkasits, ugy hatekonyabb.


ha mindenkeppen szalkasitani akarsz, akkor altalanos jotanacsok - le van irva sok helyen

-egyszeru szenhidratok mellozese - cukor, kenyer, feherliszt NE!

-lassu szenhidratok elonyben reszesitese a nap elso feleben (reggeltol max 15 oraig)

-este mar csak osszetett szenhidratok pl zoldsegfelek

-gyumolcs sajna nem dietas (gy. cukor miatt)

-sok feherje (cs.mell, pulykamell, (tengeri) halak, tonhal stb)

-telitett zsirsavak mellozese (serteszsir, stb)

-telitetlen zsirsavak elonyben reszesitese (oliva, lenmag, napraforgo olaj, olajos magvak - mertekkel)

-rengeteg zoldseg (rostok!) - ne sajnald, ettol nem hizol meg! inkabb ezzel lakj jol.

-sok folyadek (min 2-3L/nap), lehetleg a nap elso 3/4-eben, ne zavarjon be az ejszakai alvasba

-SOHA NE LEGYEL EHES! Ha ehes vagy, akkor rosszul csinalod! min 3 orankent egyel, ejszaka se fekudj le ehgyomorral es egyel 6 ora utan is!

ejszakara mehet pl lassu felszivodasu feherje vagy zsirszegeny turobol valamennyi.


nagyjabol ez a titka.

sokkal egyszerubb, ha irsz egy etrendet - akar magadnak a mintak alapjan - es elore leporciozod a nyersanyagokat is es a napi kajakat, igy biztosan nem teveszted el.

1-2 het alatt raallsz a dologra, menni fog magatol


remelem segitettem!

2017. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!