Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vannak sokan a húsevés...

Miért vannak sokan a húsevés ellen? Tényleg nem egészséges?

Figyelt kérdés
Miért jobb a vegetarianizmus?

2017. okt. 16. 14:09
1 2
 11/15 a800 válasza:
100%

Azzal mindenki tisztaban van, hogy nagy vita targya. Velemenyem szerint elvi- es egeszsegugyi indittatasbol dont valaki ugy, hogy ellentmond a jelenlegi kulturalis elvarasnak. A taplalkozastudomanyi szakvelemenyek megoszlanak, de az elvi resze szerintem vitathatatlan.


Az uralkodo ideologia a karnizmus, ami azt takarja, hogy az ember az allat felett all es a fogyasztasa, hasznara forditasa termeszetes es szukseges. Fontos jellemzoje, hogy kijelol nehany allatfajt aminek fogyasztasat elfogadottnak titulalja. (Pl a mi kulturankban a marhahus elfogadott es tamogatott, a tejipar alapjat is kepzi, Indiaban pedig szent allat, senkinek se jutna eszebe megenni. Vagy nalunk a kutya csaladtag, egyes orszagokban pedig vacsora. Erdekes szamomra, hogy milyen sokan ervelnek azzal, hogy a kutya okos. A sertes okosabb a legtobb kutyafajtanal.) Emellett olyan banasmoddal folyik a ustermeles amit ha haziallatokkal folytatna barki birosag ele kerulhetne. Emiatt sok ember nem hajlando megenni a hust es a tejtermekeket, mert nem kivanja tamogatni ezt az iparagat.


Az erv miszerint igy is ugy is levagjak most mar mindegy hogy megveszem-e helytelen, mert az ember a boltan az iegenyt vasarolja meg a kovetkezo termekre,a bolt mar megvette a termeket.


A hisfogyasztas draga, eppen ezert lett ilyen nepszeru, hiszen a boseget es a gazdagsagot szimbolizalja evezredek ota. Csak ez nem valtozik mint pl a borszin divat; porcelanbor regen(nem dolgozik a foldeken) , napbarnitott ma (sokat tud nyaralni). Hihetetlenul sok ivoviz es noveny szukseges a allati termekekhez.

Emiatt sokan kornyezetvedelmi szempontbol ellenzik az allati termekek fogyasztasat.


A tejipar pedig a husiparnal is gazabb. Az allatokat vagy kb azonnal levagjak, vagy mehet az anyja sorsara. A sajat fajtarsai tetemet is felhasznaljak a tapszerhez (ugyanis nem az anyjaval no fel, akkor meginna a tejet ami ugye az embernek kell), majd miutan ivarerett lesz, addig termekenyitik meg mestersegesen amig ki nem hardja az elso kicsinyet es utana mehet a fejobe. Mikor mar belepusztul a sok tejelesbe vagy nem tejel eleget megy a vagohidra. Akinek szuletett mar gyermeke tudja, hogy megviseli a szervezetet a tej eloallitasa.


En vegan vagyok, neha teszek kivetelt a csaladom folytan. Sajnos a vegansagnak mar szekta szaga van a sok az en szememben eroszakos vegantol akik ugy viselkednek mint a leszokott dohanyomok. Mindenkit nyaggatnak meg gyozkodnek es tobbre tartjak magukat az szivtelen, tudatlan husevoktol. Pedig szerintem a vegan etrendnek teljesen mart kene tukroznie.

2018. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 a800 válasza:
Bocsi a hibakert, at kellett volna olvasnom az elkuldes elott :)
2018. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Kedves A 800,örülök az írásodnak.Valóban nagy vita manapság a "vegán"kérdés.Szerintem nem baj,ha valaki büszke rá,mert ez egy személyes háború önmagunkkal szemben egy nemes cél érdekében.Sokan vagyunk,akik húsevő család ízvilágát,filozófiáját örököltük.Én is így vagyok ezzel.Jelenleg harmadik nekifutásra vagyok vegetáriánus,és döntésem mögött csakis és kizárólag "állatjogi" szempontok vannak.Nem vagyok már húsz éves,és ezért vannak hiánytüneteim.Az izületeim jelzik például a hús,(zselatin)hiányát.Fájdogálnak.Erre éppen most keresek valamilyen alternatív megoldást.Egy dologban biztos vagyok.Az állatok érző lelkek. Nem éhezem,életben maradásom feltétele nem függhet egyetlen állat lemészárlásától sem,sem annak embertelen ipari tenyésztésétől.Szenvedéseik olyan energiát teremtenek a Földön,amelyek a későbbiek folyamán újabb szenvedések forrásaivá válnak.Lev Tolsztojt idézném szabadon.:Amíg egyetlen vágóhíd is van a Földön,addig harcterek is lesznek.
2018. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vegán módon étkezem (direkt írtam így, mert nem levi okok miatt teszem), eredetileg fehéjrecsökkentett diétát kellett tartanom orvosi javaslatra több hónapig.

Meglepö módon rengeteg egyéb problémám is is megszünt, amióta semmiféle állati eredetü élelmiszert nem fogyasztok, sokkal jobban érzem magam testileg is meg lelkileg is, és rengeteg, a "te korodoban természetes" tünet is megszünt. (Meg mellékesen az összes laboredeményem is megjavult)

Ezért maradtam emellett az étrend mellett, mert jobban érzem magam vele, nekem egyértelmü, hogy sem húsra, sem egész állati termékre nincs feltétlen szükségem.

Nem zárom ki, hogy van, akinek kell, de minden esetre sokkal kisebb mennyiségben, mint ahogy ma MO-on az emberek többsége fogyasztja.

2018. júl. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azért vagyunk mindenevők, hogy meg lehessen a választási lehetőségünk, és egészséges emberek is vitatkozhassanak ilyenekről :D
2018. júl. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!