Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek gombamérgezés?

Szerintetek gombamérgezés?

Figyelt kérdés
Ma voltunk gombát szedni egy ismerőssel, aki már több, mint tíz éve foglalkozik ezzel. Végig magyarázott, utána leellenőrizte kétszer is a kosarat. Itthon csináltunk belőle gombás tojást, nagyjából 4 órája ehettünk belőle. Apukám és én. Apu már kétszer hányt, előbb kezdődött neki, meg előtte fájt a hasa. Én nem érzek semmit, csak most kezdek pánikolni, hogy ő rosszul lett, de egyébként eddig nem volt semmi bajom.

2017. okt. 31. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Rögtön ügyelet és mentő hívás , lehet savas lett a hagyma miatt vagy a tojás volt hibás de lehet a gombi .
2017. okt. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy éppen most szedett be egy vírust, de ki tudja...én hívnék mentőt.

"A tünetek nagyon különbözőek lehetnek. A leggyakoribbak a következők: Émelygés, hányinger, hányás Hasmenés Gyomor- és hasfájás Izzadási rohamok Szédülés Zavarodottság, észlelési zavarok Légzési nehézségek és légszomj Heves szívdobogás Egyensúlyzavarok"


Részletek: [link]

2017. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, anyum már intézkedik valamit. De hogy lehet, hogy én nem érzek semmit? Szerintem még többet ettem, mint ő.
2017. okt. 31. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Azonnal intézkedni kell ilyen esetben. Minél kevesebb szívódik fel a mérgező gombából, annál nagyobb az esély a túlélésre. Írd majd meg mi lett veletek?
2017. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én soha nem rizikóznék gombával. Egyébként is egy eléggé nyammogós állagú se nem állat, se nem növény, nem kell mindent összeenni, ami nem beton, fa vagy vas.
2017. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Élünk! Szerencsére nem a gombától volt, véletlen, hogy szegény pont most szedett össze valamit. :/ Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 31. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen a kérdésedre a válasz, de leírom, hátha segít valakinek. A gombamérgezésnek több fajtája van:

1. Valódi gombamérgezés. Azaz ténylegesen mérgező gombát fogyasztasz és attól leszel rosszul.

2. Ehető gombából készült ételt eszel, de (rossz tárolás miatt vagy romlott egyéb hozzávalók miatt) megromlik az étel. Ez tkp ételmérgezés, csak pont gombás ételtől. Amúgy a gomba nagyon hamar meg tud romolni.

3. Ehető gombát eszel, de az a gomba meg van fertőződve egy másik gombával. Te nem látod, megeszed az ehető gombát a kórokozójával. A tüneteket az a kórokozó gomba okozza.

4. Képzelt gombamérgezés. Gombát eszel, de annyira félsz a mérgezéstől, hogy a tüneteket beképzeled magadnak. Ez ugye inkább mentális probléma.

2017. nov. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!