Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evés előtti utáni hányinger,...

Evés előtti utáni hányinger, mitől lehet? Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Nos 15 éves lány vagyok és az a problémám , hogy reggel mikor felkelek és evésre gondolok egyből elfog a hányinger . És rendesen nem tudok enni . Mivel a reggelit habár szinte fáj mindig elfogyasztom , az iskolában való evés (gimiben tízórai szünet ) hiába próbálok enni annak ellenére , hogy éhes vagyok elfog a hányinger . Próbáltam étrend változtatással is javítani a helyzeten az orvos javaslatára ( nem kell itt olyan nagy dolgokra gondolni csak például kevesebb disznó húst fogyasztottam és több baromfit) amit a szüleim támogattak is . Viszont a helyzet nem javult és talán mondhatni lehet romlott is mert bármikor evés után miután jól laktam ha ételre nézek már egyből rohanok a mosdóba . Általában ilyenkor csak öklendezni szoktam amit nem tudok abbahagyni és görcsbe rándul a gyomrom ennek hatására elkezdek könnyezni . Nem tudom , hogy ez miért lehet , mert étel , liszt , glutén vagy bármi hasonló allergiám nincs . Sosem voltam anorexiás se bulimiás . Nincs testkép zavarom , az alakommal meg vagyok elégedve mert a normális kategóriába tartozom ( 168 cm 52 kg) . És a gyermek orvos sem tud mit javasolni . Azt mondta , hogy ez nem olyan komoly nekem mégis megkeseríti a mindennapjaimat . Mitévő lehetnék most ? Nektek van hasonló tapasztalatotok ? Bármi javaslat ?

2017. nov. 4. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Keress gyógyteát gyomorproblémákra. Émejegni szoktál, esetleg sok nyál a szádban gyűlik és nem győzöd nyelni?! Mert akkor epe. Ha epe akkor a zsíros fűszeres dolgokat mellőzni. Disznó húst alapból el is felejthetnéd örökre. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
2017. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!