Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért ilyen lassú az anyagcserém?

Miért ilyen lassú az anyagcserém?

Figyelt kérdés
3 naponta van csak székletem. Nem csak most, mindig is ilyen lassú volt. Rendesen eszem, kb 2000-2500 kcal/nap. 73 kg és 178 cm vagyok. Iszok is kb 4 liter vizet minden nap.

2017. nov. 6. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem anyagcserének hívják, hanem bélműködésnek, széklet ürítésnek. Az anyagcsere az azoknak a biokémiai folyamatoknak az összessége, aminek során a felvett táplálékból a szervezet anyagai lesznek, miközben melléktermékek és végtermékek is keletkeznek. Vagy nem tartalmaz az étrend elegendő növényi rostot, vagy nem tanultad meg, nem alakítottad ki kisgyerek korban a rendszeres ürítés ritmusát és az nem vált a felkeléshez, reggelizéshez stb, kapcsolódó feltételes reflex-szé, vagy valami zavaró tényező áll fenn, ami pszichésen zavarja a teljes ellazulást, ami a székeléshez kell.
2017. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valóban nem fogyasztok elég zöldséget, mert sosincs itthon. Már sokszor mondtam anyukámnak, h szeretnék egészségesebben táplálkozni, de nem túl megértő. Kolbász, zsírdús sajt, disznóhúsok, májkrém rengeteg van itthon, zöldség pedig max sárgarépa...

Lehet, h a szervezeteknek szüksége is lenne zöldségekre, mert sokszor még tudnék enni egy nagy adagot...

2017. nov. 7. 18:22
 3/7 A kérdező kommentje:

*szervezetemnek

*meg tudnék

2017. nov. 7. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:

hasonlóan van nálam is. nekem a vízfogyazstásom mondjuk nem elegendő mindig, de mikor odafigyelek rá, akkor se megy gyakrabban. néha van, hogy pár napig minden nap kakilok, de nekem az a fura :D

kisebb koromban voltam párszor orvosnál (nem ez miatt), de megnyugtatták anyukámat, hogy nem kell emiatt aggódni, másmilyen a testem ritmusa. és mindemellett nagyon vékony is vagyok amúgy, szóval nekem mindig azzal jönnek, hogy biztosan nagyon gyors az anyagcserém, meg sokszor vagyok vécén. hát nem :D

2017. nov. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Végre valaki hasonló cipőben jár. Sokat olvasgattam a neten és az egyik oldalon azt írták, h a napi 3 és heti 3 széklet egyaránt egészséges még. Szóval én még egészséges vagyok szerintem a heti 2-3-mal. :)


Kipróbáltam, h rengeteg zöldséget ettem, de nem kakiltam tőle gyakrabban, csak többet.

2017. nov. 12. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:
egyél több almát, azt nem kell anyuddal megvetetned,veszel néha egy két kilót az elég pár napig.ha aznap nem mész sehova egy-két alma után igyál pár pohár vizet,vagy reggel éh gyomorra igyál majdnem langyos vizet.
2017. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, kipróbálom. :)
2017. nov. 15. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!