Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyen esetben lehet valahogy...

Ilyen esetben lehet valahogy hízni?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, ilyen vagyok. Jól eszek, de nem hízok, szinte egyátalán. 179cm magas vagyok és ehhez tásul 55kg. Jól érzem magam a bőrömben, szerencsére évente kb 1x vagyok úgy igazán beteg, azt is 2-3 napig és áttmegy komolyabb antibiotikumkúra nélkül is. De kicsit zavar engem. Sőtt néha nagyon.

Voltam orvosnál többször is, igaz ennek már pár éve, mindig mindent rendben találtak. Vérvételen voltam, kb mindent ellenőriztek most, 1 hónapja, minden rendben van. Amikor még 8-10 éves voltam, minden orvos azt mondta, hogy majd ha eljön a kamaszkor, majd megjön a tömegnövekedés is, hogy idővel "normális" lesz. Hát nem lett az.

Barátnőm elfogad így, bár tudom, sokkal jobban tetszene neki, ha nem ilyen pálcika ember lennék. Ezt meg is mondta őszintén, de tudom, hogy elfogad. Néha elkezdek (általában miatta) gyakorlatokat végezni (fekvő stb... alap torna) de egyszerűen nem érdekel és megunom. Sokkal jobban vonz a futás, biciklizés, azokban viszonylag jó vagyok és élvezem is, de azzal nem fogok se hízni, se izmosodni.

Mit tehetnék? Gének? Gyors anyagcsere? Kezd ciki lenni azért 18 évesen :(


F/18



2017. nov. 13. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Béres csepp + terhelés, lehetőleg nem kardió terhelés mert attól csak szálkásodsz :D


vegyél 2 db 1 kezes súlyzót vagy 1 db 2 kezest és nyomjad...

kezdetnek elég napi 10-15 perc is.


mivel vékony vagy így elég hamar fog látszódni a különbség...

ha rendesen csinálod akkor tavaszra fel tud jönni 10kg simán

2017. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Átérzem a helyzetedet, három éve én is pont ugyanolyan voltam, 179 cm 56 kg, most 180 cm és 75 kg vagyok. Ha hízni akarsz akkor egyszerűen csak többet kell enned. A legtöbb vékony "ektomorf" ember csak azt hiszi hogy sokat eszik, én is akkor jöttem rá hogy milyen keveset eszek, amikor elkezdtem számolni a kalóriákat. Ha te is biztosan akarsz tömeget növelni akkor ez egy jó megoldás. A legfontosabb dolog az étrend, legyen egészséges, fehérjedús, legyen megfelelő a rost és zsírbevitel(+vitaminok és ásványi anyagok). Ha nem csak zsírosodni akarsz főképp, hanem esztétikus kinézetet is, akkor érdemes edzeni, jó eredményt lehet elérni saját testsúlyos gyakorlatokkal is, de szerintem a súlyzós edzés egyszerűbb, gyorsabb és eredményesebb, de ez nagy részt egyéni preferencia is. Az alapja az egésznek ez, de erről bőven lehetne írni egy kisregényt. Ha érdekel a dolog/van kérdésed írj privát üzenetet.
2017. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!