Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tofu tényleg kb méreg? Ha...

A tofu tényleg kb méreg? Ha megeszem akár egy adag után is felborul a hormon-háztartásom, pajzsmirigyem tönkremegy és a többi?

Figyelt kérdés
Miért nem tiltják be,ha ilyen káros?? Soha nem eszem egyébként tofut,de a sajt amit szoktam enni csak egy boltba kapható és nem volt kedvem ma elmenni odáig.Megláttam a tofut és gondoltam mivel semleges az íze ez jó alternatíva lesz, elkészítettem az ételt aztán gondoltam azért rákeresek miket írnak a tofuról és kb olyan cikkek voltak,hogy soha senki ne egye mert 100+1 halálos stb káros hatása van. Mondanom sem kell gyomorgörcs mellett ettem meg az elkészített 100g tofut. Még van 200g a hűtőben de azt hiszem ki fogom dobni. Kérlek van itt oylan aki rendszeresen fogyaszt tofut és még egészséges semmi baja? Mi az igazság??
2017. nov. 19. 13:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10.: minden szója erjsztéssel készül nem csak az ázsiai...
2017. nov. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ahogy látom eléggé megoszlanak a vélemények, valamiért azt gondolom van igazság abban,hogy káros. Amit megvettem azt meg fogom enni,de máskor nem veszem meg.
2017. nov. 20. 10:22
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát ne vedd, szerintem nem is finom, ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél fermentált szóját, az mindenki szerint egészséges, ilyen a tempeh (bioboltban szokott lenni) és a miso.
2017. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Istenem ha ennyi eszed van félj a szójától annak ellenére h kifejezetten jótékony hatású nagyon tápláló élelmiszer. Aki az agyatlan médiának hisz a kutatások helyett az meg is érdemli!
2017. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Valaki említette, hogy nem hormon, hanem fitoösztrogén: na rá hallgass, mert ő volt az egyetlen aki hozzáértő választ adott a témában.


Olyan, hogy emberi/állati hormon a növényekben nincs, nem létezik, punktum. A tejtermékeknek (lévén anyatejből készülnek) rettenet magas az állati hormontartalma illetve a tojásnak (hiszen egy tyúk petesejtjéről van szó).


Ha ezeket gond nélkül elfogyasztod, akkor nincs rettegnivalód a növényektől.


Érdekes módon a lenmagban több fitoösztrogén van amúgy mint a szójababban, de amiatt nem aggódik senki :) A fokhagymáé majdnem a szójával megegyező. A pisztácia a fele (tehát ha a szója méreg, a pisztácia is félig:)))), a gesztenyében az egyharmada, de nagyon sok van a dióban, kesudióban is. Emellett még a zöldbab és a tökfélék kiemelkedően magasak benne.


Gondolom ezeket az ételeket eddig mindig gondolkodás nélkül fogyasztottad, és senki nem szólt, hogy növényi "hormonokat" eszel, és nem haltál bele te sem meg más sem még ugye?

2017. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

.


A fogyasztóknak mindössze egyetlen dolgot kell szem előtt tartaniuk: a szója másodlagos növényi anyagokat - úgynevezett izoflavonokat - tartalmaz, amelyről állatkísérletekben bebizonyosodott, hogy nem csak a daganatos megbetegedés kialakulását gátolják, hanem bizonyos körülmények között, ezzel éppen ellentétes - tehát rákkeltő - hatást is produkálhatnak.


A „Food and Drug Administration - FDA” elnevezésű egyesült államok-béli egészségügyi szervezet, 50 egymástól független tanulmány kielemzése után napi 25 grammban határozta meg a naponta kockázatok nélkül fogyasztható szójaprotein mennyiségét. Ez körülbelül 300 gramm tofunak vagy 800 ml szójatejnek felel meg.

2018. márc. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Azóta ettem jó párszor tofut,de 150g a max amit naponta bevittem, bár az utóbbi egy hónapban nem kívánom,úgyhogy alig alig eszek. Elég ellentétes még mindig ez az egész tofu ügy,nehéz megmondani,hogy most akkor tényleg káros vagy sem. Mostanság inkább babon és csicseriborsón élek :DD
2018. márc. 22. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!