Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kéne tennem hogy a szüleim...

Mit kéne tennem hogy a szüleim támogassanak abban hogy nyers vegán legyek?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell, hogy étkezési zavaros vagyok és a szüleim most nagyon rákapcsoltak arra, hogy meggyógyuljak.

Egy a baj, hogy azzal hogy olyan kajákkal tömnek amik lelkiismeretfurdalást okoznak azzal többet ártanak mint használnak, egyre mélyebbre löknek le a gödörbe, még ha testileg hízok is, lelkileg csak egyre rosszabb állapotba kerülök.

Felvetettem nekik a nyersezést, hogy ezt akarom csinálni, de hallani se akarnak róla és csak tovább tömnek. Én ezt már nem bírom tovább, de egyszerűen olyan mintha meg se hallanának.

Szeretnék végre úgy enni mint egy normális ember, hogy nem azon kattog közben az eszem, hogy ebben mennyi a kalória, nem lesz lelkiismeretfurdalásom minden étkezés után, nem büntetem magam emiatt stb.

Én a nyersezésben látom a kiutat de ezt senki nem akarja felfogni.(amúgy vegán vagyok, azzal már nincs bajuk)


2017. nov. 24. 00:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
5%

A vegán ételektől is lelkiismeretfurdalásod van? Ez már tényleg súlyos.

Tekintve, hogy az anorexia halálozási aránya 8-10%, és vegán étrend mellett sokkal lassabb a gyógyulás, én a szüleid helyében a teljesen vegán étrendet sem engedném, nemhogy a nyerset. Te egyszerűen nem tudsz olyan mennyiséget megenni, hogy minden fontos tápanyagot bevigyél ilyen étrend mellett, arról nem is beszélve, hogy meg sem tudod rendesen emészteni. Azt már meg sem kérdezem, hogy szedsz-e vitaminokat (minimum B12-t), gondolom, nem.

2017. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
25%

Nem, kérdző, te azért akarsz nyersvegán lenni (amivel alapból NINCS baj), hogy ne kelljen enned.


Tudod, a NORMÁLIS evésbe beletartozik a hús, tojás, kenyérfélék, vaj, etc.


Menj el pszichiáterhez, mert nagyon beteg vagy.

2017. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
34%

" Nem, kérdző, te azért akarsz nyersvegán lenni (amivel alapból NINCS baj), hogy ne kelljen enned. "


Szerinted ha nyers vegán lesz akkor nem kell ennie, vagy csak a szülei nem tudják "tömni" mert nem ismerik a nyers étkezést?


Kérdező: Miért akarsz nyers vegán lenni?

Lelkiismereti, etikai téren mi a különbség a főtt/sült ételeket is tartalmazó növényi étrend és a 100% nyers étkezés között?

2017. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

" nem büntetem magam emiatt stb. "


Jesszus. Ha már vegán vagy akkor miért büntetnéd magad?

A nyers étkezés e szempontból mivel jobb?


Ha ezt a kérdést nem tudod megválaszolni, akkor lehet, hogy tényleg valamilyen orvosi segítség kell.

2017. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%
Érdekes, az anorexiások szoktak előbb vegánok majd nyersvegánok, aztán 2csak almát eszek, mert..." - folyamatba belefutni.
2017. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nemcsak az anorexiások lesznek vegánok, majd nyersvegánok...


Kérdező, túl sokat vársz. Sok szülő sokkal apróbb dolgot sem képes elfogadni, de a nyersveganizmus azért elég extrém dolog, neked pedig ott az evészavar... Nem csodálom, ha nem támogatnak benne, nem is várnám el.


Sokakhoz hasonlóan fel nem fogom, mi a bajod a rendes vegán táplálkozással. Előbb gyógyulj meg, nőj fel, utána nyersezhetsz. Persze addig is ismerkedhetsz a pompás nyersvegán konyhával, lehetnek az édességeid nyersek, tehetsz a főtt kölesbe nyers zöldségeket...etc. Ezzel bizonyára nem lenne bajuk a szüleidnek, ha a veganizmussal nincs. Nyilván eszünk nyers zöldségeket, gyümölcsöket, olajos magvakat meg efféléket.


Lehet, hogy nem is lenne gondjuk a nyersevéssel, ha jól csinálod és kellő mennyiséget eszel. De mivel evészavaros vagy, lehet, hogy a nyersevés neked némi zöldség vagy ha nem, a szüleid szerint igen, mivel evészavaros vagy...


Miért kattognál a kalóriákon? Fogsz egy tál finom vegán ételt és eszed. Gondolom, a szüleid sem akarják, hogy evészavarosan kalóriát számolj. Csak egyél, a te szempontodból lehet, hogy sokat, amennyi egy hozzád hasonló embernek kell.

2017. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%

Tehát ha valaki vegan, majd nyers vegán lesz, akkor a következő állomás az anorexia.

Fuck logic.

2017. nov. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
32%
Ezt a buta témát nem is értem! Pont az anorexiások szoktak veganizmus segítségével helyrejönni! Tessék utánaolvasni!
2017. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam el a hozzaszolasokat. Ha ugy erzed, hogy nyers vegankent tobbet ennel, akkor mond el a szuleidnek, hogy te hogyan erzed magad, ha ok tomnek es, hogy hogyan erezned magad ha nyers vegan lennel. Amugy meg, ha nem ertik meg, akkor mondd nekik ok mit szolnanak ahhoz ha pl. Nyers pacallal etetned oket. Szoval mindenkepp olyat mondj amit ok nem tudnak megenni, meg akkor sem ha fizetnenek erte.

En vegan vagyok, de a baratom pl. Kinem allhatja a diszno hust. Allandoan az orrom ala rakta a hust amit csinalt, hogy csak kostoljam meg. Felduhitett de nagyon mert nem erti meg, hogy de en nem akarok hust enni. Erre mondtam neki, hogy mit szolnal ha a szalonnat az orrod ala tolnam es azt hajtogatnam, hogy csak egy picit, kostold meg, nagyon finom. Rajott, hogy en hogyan erzem magam, ha ezt teszi velem.

Sok sikert neked!

2017. dec. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
28%

#17 és #18-nak ajánlom olvasni (ha tudnak angolul):

[link]

F*ck logic... <facepalm>

2017. dec. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!