Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR-től pattanásos bőr?

IR-től pattanásos bőr?

Figyelt kérdés

Ir gyanúja merült fel nálam a bőrgyógyász szerint természetesen vércukorterhelés is megtörtént (sajnos az eredményt nem kaptam meg). Nálam csak annyi a tünet , hogy nagyon csúnya lett a bőröm olyan pattanásos ,mint egy tininek.. A doki diétát tanácsolt,amit be is tartok.

Tapasztalatokat/tanácsokat tudtok irni errol a betegségről?



2017. nov. 29. 22:21
 1/2 anonim válasza:
Igen, IR-től lehet pattanásos a bőröd. Az igazolásához mindenképpen érdemes felkeresned egy endokrinológust (nem tudom, hogy milyen dokinál jártál), illetve a cukorterheléssel egy időben inzulint is megnézetned, mert a cukor és az inzulin egymáshoz viszonyított változása is fontos. Ahogy tudom sztkban sajnos csak normál cukorterhelést csinálnak, magán laborban tudsz csak ilyet kérni. Tünet sokféle lehet, hajhullás, száraz bőr, ciklus problémák, hízás (de van kifejezetten vékony IR-es is), stb. FB-on van jópár IR-es csoport, érdemes belépni, sok infót megtalálsz ott. Egyébként meg általánosságban diéta (160 g-os), rendszeres mozgás, stressz csökkentése és ha végképp szükséges gyógyszeres kezelés. De, ha tényleg IR-es vagy mindenképp érdemes endokrinológussal konzultálnod, mert a tünetek és az IR mértéke is mindenkinél más és más.
2017. nov. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. dec. 1. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!