Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fáj a herém és miért...

Pszicho88 kérdése:

Miért fáj a herém és miért van lecsökkenve a spermiumtermelődés a gluténmentes és laktózmentes termékektől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok mindenről hallottam már a neten és olvastam, de általában a glutén, vagy laktóz bevitelekor szokott hasi fájdalom jelentkezni. Esetembn a gluténmentes termékek (kenyér), stb. fogyasztásakor és laktózmentes tej, tejszív ivásakor jelentkezik a probléma.


Akkor ne igyál laktózmentes tejet.

Nem ilyen egyszerű, ugyanis a simától pedig a hasam fáj.


Nagyszerű alternatív a rizstej, kókusztej, mandulatej, habár még ezekbe is raknak olyan anyagokat, amitől sűrű lesz a tej és más kevésbé jó anyagok is kerülnk bele.


Érdekelne volt e már valakink hasonló gondja, hogy a gluténmentes, laktózmentes ételek, italok jelentettek volna számára problémát.



"A laktóz a cukor egy fajtája, amelyet leginkább a tejben és más tejtermékekben találhatunk meg. A testünkben a laktózt a laktáz nevű enzim általában két egyszerű cukorra – a glükózra és a galaktózra – bontja. Az ember akkor laktózérzékeny, ha a szervezete nem termel elég laktázt. Laktáz nélkül a laktóz nem emésztődik meg kellően, és tapintatosan szólva „gyomorbél panaszokat”, de valójában gázosodást, puffadást okoz."


"A tej laktóztartalmát könnyen emészthető cukorrá alakítottuk, így e terméket tejcukor-érzékenyek is fogyaszthatják.

Az átalakított cukor a hőkezelés hatására enyhén karamellizálódik, ami a laktózmentes tej halvány barnás árnyalatát okozhatja. Ez a termék fogyaszthatóságát nem befolyásolja."



Tudja valaki konkrétan, hogy mit tesznek a laktózmentes tejjel, amitől laktózmentes lesz?



2017. dec. 15. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Laktázt tesznek bele.
2017. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A tejben nemcsak a laktóz az, ami gondot okozhat, hanem a tejfehérje is. Ez utóbbi pedig a laktózmentes termékekben ugyanúgy megtalálható.


Azt pedig megnézted már mi van a gluténmentes pékárukban, kekszekben, egyebekben? Leggyakrabban kukorica meg szója. Egyik sem tesz jót nagy mennyiségben fogyasztva, de a szója még kis mennyiségben sem.

Én is gluténmentesen eszem, de a rizsen kívül semmi egyéb gabonafélét vagy "gabonahelyettesítőt" nem fogyasztok. Pont azért, mert a minőségi gluténmentes termékek drágák, a többi meg szerintem nem embernek való. :D

2017. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszolónak igaza van.


Nem tudom, végeztettél bármilyen tesztet, vagy csak tapasztaltad, h rosszul vagy a tejtől, ezért hagytad el.


1, Lehet, h a tejfehérjével vagy tejzsírral van gondod.


2, aztán: sok glutén- és tejmentes termék tele van allergénekkel, vagy tartósítószerekkel, adalékokkal.


3, egyáltalán nem biztos, h a glutén és a tej az eredeti probléma. ezek gyulladásfokozó nehezen emészthető kaják, így ha vmilyen más egészségi porblémád van, nyilván ezek emésztésével lesz a legnagyobb gondod.

de tegyük fel, h gluténérzékeny/tejérzékeny vagy súlyosan, lehet h évek során szivárgó bél szindrómád alakult már ki ettől, és többféle allergiád, így érzékenyen reagálsz már több dologra.


de igazából csak ötletelek, így látatlanban neten nyilván nem tudhatjuk biztosan.

egyébként nekem gluténra és tejre lett csak pozitív a vértesztem, de ezek elhagyásával is alig enyhültek a panaszaim, ergo ezek nálam tünetek voltak csak.

2017. dec. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel. A gluténmentes kenyerek borzalmasak és/vagy drágák, én inkább nem eszek kenyeret.

A bolti növényi tejek se jók semmire. Vegyél adalékmentes kókusztejet (bioboltban), vagy készíts házilag növényi tejeket. A szóját lehetőleg kerüld. Egyél egyszerű, adalékanyagmentes élelmiszereket.

2017. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


A rizs az tényleg jó, és a búzatöretből készülő bulgur is bevált nálam. Rengeteg energiát ad és számomra könnyű az emésztése is. Bár a gluténérzékenyek nem ehetnek búza alapú terméket, de én nem vagyok gluténes, így én igen.

Tud valaki olyan tisztító és méregtelenítő kúrákról, amik nem idéznek elő fogyást, de a szervezetet eredményesen megtisztítják a gombáktól, parazitáktól, fölösleges és káros anyagoktól?



Olvastam egy érdekes cikket a rák, gomba, parazita témában.

[link]

2017. dec. 16. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!