Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlevő lennék? Mit tegyek?

Túlevő lennék? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem többet eszek a normálisnál, és sokszor rámtör a bűntudat. Fél éve gyógyultam anorexiából (vagy nem tudom, minek nevezzem, nem volt diagnosztizálva, csak nem ettem) és azóta úgy érzem valami nem stimmel. Valójában sose stimmelt, kiskoromban is mindig én voltam, akibe minden belefért, de akkor nem igazán zavart.

A furcsa hogy nem vagyok egyáltalán elhízva, a külsőm és súlyom átlagos, pedig szinte mindig a nassoláson jár az eszem. Nem is vagyok éhes, mégis úgy érzem, valamit kell hogy egyek. Egészségesen tálálkozom, szeretem a zöldséget, de sajnos a csokit is nagyon, és ha a kezembe kerül nem tudom fékezni magam. Nagyon cikinek érzem, hogy többet eszek, vagy szeretnék enni, mint a barátom, aki még idősebb is. Megkérdezem hogy nem éhes e, és azt mondja nem, vagy nem rég ettünk, és igaza van, és elégg rosszul érzem magam, hogy nem lehetek ennyire kiéhezve.

Mit tegyek ez ellen? Vagy lehet ez normális?



2017. dec. 21. 14:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Ui. Nekem ez az első ilyen kérdésem :P
2017. dec. 21. 14:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy mondhatod azt hogy anorexiás voltál amikor orvos nem bizonyította? Nem is értem komolyan. Namindegy.

Semmi bajod nincs amúgy. Örülj hogy tudsz enni sokat és nem látszik meg rajtad. Ennyire unatkozol?

2017. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az valóban nem jó, ha nassolásfüggő vagy, nem normális, ha pedig túl sokat is eszel, az fizikailag sem egészséges, de az egész eleve lelkileg nem az. Bár azért attól függ, mennyire durva a helyzet, sokan szeretünk nassolni, ez egy szintig OK. Ha pedig anorexiás voltál, nyilván kellhet idő, míg helyrerázódsz.


Az, hogy többet eszel a barátodnál, az a világon semmit nem jelent, de ha egyben jóval kisebb a kalóriaigényed (a kornak pont nincs sok köze hozzá), az nem jó.


De lehet, hogy az étrended rossz (nem alapból, hanem a te számodra. remek étrendek vannak, ami mellett én folyton ennék és folyton éheznék egyszerre).

2017. dec. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon tápanyagszegény ételeket eszel, az lehet oka annak, hogy mindig éhesnek érzed magad, és nassolnál. Pl. ha szinte semmi zsír nincs az ételeidben, akkor nyilván kívánhatod a csokit vagy más, zsírt is tartalmazó ételeket, mert többre van szükséged. Ugyanígy jelezheti azt is a szervezeted, hogy több fehérjére, vagy vitaminokra, ásványi anyagokra, nyomelemekre van szükséged (pl. magnézium a kakaóban, cink és vas a húsokban).

A cukor és a gyors ch viszont fordítva működik sok embernél, minél többet eszel belőle, annál jobban kívánod.

Egyáltalán nem ciki, hogy többet vagy többször ennél, mint a barátod. Főleg, hogy nem is hízol tőle. De lehet, hogy még mindig nem gondolkodsz reálisan a táplálkozásodról, és valójában nem is eszel többet nála. A bűntudat nem jó jel, lehet, hogy még mindig nem gyógyultál meg.

2017. dec. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!