Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek? Szüleim folyton...

Mit tehetek? Szüleim folyton eteni akarnak, mert szerintük keveset eszem és nem "értelmes ételeket. "

Figyelt kérdés

Mostanában próbálok egészségesen étkezni.Ezelőtt mindig sokat ettem,és ráadásul egészségtelen dolgokból.Itthon mindig is szinte csak olyan ételek voltak mint fehér kenyér,cukros bolti peksütik,zsíros tej,cukros joghurtok,csoki,üdítők,zsíros felvágottak,krémek,és kevés zöldség,gyümölcs.Házikosztként rántott hús,pörkölt,tészta tészta hátán,mindenféle extra cukros sütemények,palacsinta,pizza,hamburger,virsli,tejszínes levesek,főzelékek jó sok rántassal,olajos húsételek,Szüleim szerint ez normális étrend volt,de nekem egy idő után elegem lett.Nem tetszett ahogy kinéztem,nem éreztem jól magamat a bőrömben.Leálltam a nasizással,kevesebb lisztes és cukros ételt ettem,ami hamar meg is látszott rajtam.Én ennek eléggé örültem,de anyukámék elkezdtek piszkálni a súlyommal,hogy mennyit fogytam,meg hogy miért nem vagyok hajlandó megenni 3 hamburgert késő este amikor régen ez meg se kottyant.Azóta próbálnak megetetni velem mindenféle zsíros,egészségtelen ételt,és ha nem akarom őket megenni megsértődnek és a fejemhez vágják hogy egyek,mert fejlődő szervezetnek kell az energia,és ők sokkal jobban tudják mi kell nekem.Szerintetek mit csináljak?Hagyjam magam?Vagy tartsak ki az elveim mellett?

Bocsi,kicsit hosszúra sikerült :D



2018. jan. 14. 16:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Apukám súlya 70-75 körül van,de mindig is erősebb csontozatú volt.Van rajta kis felesleg,de nem sok mivel rajta szinte semmi sem látszik meg.....sajnos nem az ő alkatát örököltem

Anyukám 80 körül,kb ő olyan magas mint én,tehát rajta meglátszik higy ilyeneket eszik

2018. jan. 14. 21:56
 12/15 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt főtt ételek közül egyik sem "egészségtelen"...
2018. jan. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

# 12


De igen.

2018. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Na jó a virsi igen... de a többivel semmi baj nincs.
2018. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
A testtömeg indexre azért nem kell olyan durván rá feküdni, általában az alacsonyokat (te esetedben 160cm, annak számít, bocsi xd) soványabbnak mutasa, és a magasokat (180-190) pedig elhizotnak, ít tényleg inkább az kellene számítson, hogy a testednek hány százaléka zsír, de ha tényleg ducinak látad magad akkor helyesen tetted hogy ezzel foglalkoztál.
2019. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!