Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik nagyon keveset esznek,...

Akik nagyon keveset esznek, azok hogyan bírják ki?

Figyelt kérdés

Van egy-két olyan ismerősöm, akik nagyon vékonyak, szinte nincs is rajtuk zsír ( nem anorexiásak, vagy buliémiásak - tudtommal ) és alig esznek valamit. Vagyis röhögve mondják, hogy én csak 1 csokit ettem ma - mikor délután 5 óra van. Sőt nem is akarnak többet enni. Ráadásul az egyikük táncórák is jár. Hogy bírja az ilyen?

Az ilyen emberek hogyan bírnak élni?

Mert én ha nem eszek legalább délig, akkor már minden bajom van, mert éhes vagyok.

Oké, idő után valahogy hozzászokik a szervezet, de hosszú távon szerintem ez nem egy jó dolog. Nem?


2017. nov. 29. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem is biztos, hogy csak annyit esznek, lehet csak mondják.... Amúgy ez nem is egészséges, de lelkük rajta.
2017. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy nem mondanak igazat, vagy este a vacsoránál bepótolják, csak erről nem beszélnek másnap.

Fél napot még én is simán kibírok evés nélkül (mások napokat is), ettől még nem lesz baja senkinek, ha utána beviszi, amit kell. Másképpen hogyan éltek volna túl az eleink háborúkat, éhínséget?

Persze vannak, akik kitartóan rombolják a testüket koplalással. Ha tényleg napi 1 csokit eszik, annak hamarosan meglesz az eredménye. A szervezetünk egy ideig eléldegél a tartalékaiból, ha nem viszünk be fehérjét, ott vannak neki az izmok, ha zsírra vagy cukorra van szüksége, azt is megoldja. Pár fajta vitamint tudunk raktározni, egy ideig még nem alakul ki súlyos vitaminhiány. De ahogy apadnak a tartalékok, jelez a test, hogy most már kaja kell, és ilyenkor jön az, hogy az illető kieszi otthon a hűtőt és a spájzot, vagy megeszik egyszerre egy XXL-es pizzát.

Akik meg tudják állni, hogy vészjelzés esetén egyenek, azokból lesznek az anorexiások.

2017. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ennél azért többet ettek/esznek.

Az is biztos ugyanakkor, hogy a magyar embereknek meglehetősen érdekes elképzelése vannak az úgynevezett normál mennyiségű adagokról. Meg is látszik rajtuk, az ország 2/3-a vágósúlyban van.

2017. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki 5-ig szinte semmit nem eszik, az még nem jelent semmit. Rengetegen vannak, akik addig semmit nem esznek. Sokan remekül bírjuk az ilyen csepp böjtöket (24 óra nekem eléggé semmi).


Akik vékonyak és alig esznek... Nem tudom, hogyan bírják, de vannak ilyenek elég sokan. Különféle okból nem éhesek vagy azt remekül figyelmen kívül tudják hagyni, a testük pedig ügyesen életben tartja őket s még nem is sikoltozik, hogy egyél, te idióta. Mint még az enyém is teszi, ha fogyni akarok s van egy kis deficitem, átkozottul nehéz átejteni. 24 óra OK neki, de azért az átlagra ügyel. De van, akinek nem fontos az étkezés. Szerintem remek önszuggesztióra képesek sokan. Fejükbe veszik, hogy alig fognak enni és lőn, s nem robbannak le.


A délig nem evéshez rengetegen hozzászoknak s az időszakos böjtnek vannak előnyei (de aki esetleg mégsem szokja meg, annak szerintem rossz. nem hiszek benne, hogy mindenki virulni képes így, valahogy beleszokni és túlélni simán, de nem mindenkinek ez az ideális, azt hiszem).

A túl kevés kalóriának és a túl alacsony testzsírnak viszont hátrányai vannak. Belassul az anyagcsere, rosszabbul működik a test, durva esetben lecsökken még a testhő is, elmarad a menstruáció, lassabban gyógyulunk, a test a túlélésért küzd... Ez elég rossz és durván egészségtelen.


Ha valaki genetikailag képtelen normál testzsírszázalékot összehozni, de rendesen eszik, az más.

2017. nov. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!