Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha csak a tejtől van gondom,...

Ha csak a tejtől van gondom, az laktózérzékenység?

Figyelt kérdés

A tejtermékek, joghurtok megevése után nincsenek tüneteim. Viszont ha megiszok akár csak egy pohár tejet, akkor 7-8 órára rá sokat pukizok, és hangosan emésztek.

Már tesztelgettem, tehát ha egy hétig nem iszok, akkor nincs sok bélgáz, de ha a hét elején iszok, akkor 1-2-napig a fent említett tüneteim vannak. Lehetséges, hogy egy enyhe laktóz allergiám van, vagy ez valami más fajta tejallergia?



2018. jan. 17. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
7-9 órával utána, az nem laktóz érzékenység. Ha 15-30 perccel utána görcsös, vizes hasmenés lenne, akkor igen. Mindenkiben keletkezik naponta legalább 0,5 liter bélgáz a bélbaktériumoknak "köszönhetően". Étrendtől és egyéni bélflórától függően ez felmehet napi több literre (amiben persze benne van az evéskor lenyelt levegő is).
2018. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan, hogy csak másnap okoz tüneteket, van hogy fél órán belül. Szerintem laktózérzékenységed van.
2018. jan. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!