Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexiában szenvedőknél...

Az anorexiában szenvedőknél mennyire gyors ütemű a fogyás?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez soktényezős dolog. Nyilván a kalóriadeficiten múlik, de az azon is, hogy mekkora a testzsírszázalék, mennyit eszik az ember a normál mennyiséghez képest...

Ha már az elején hirtelen durva szinten alig eszik, edz és még kövér, akkor elég tempósan tud fogyni. Ha már minimális az izma és esszenciális zsír alatt van, az anyagcseréje brutálisan lelassult, akkor ugyanazzal a kis semmi evéssel nyilván drasztikusan kevesebb megy le, bár leedzeni sem tud annyit...


Ha statisztikára, átlagra vagy kíváncsi, na azt nem tudom.

2018. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre voltam csak kíváncsi, köszönöm.
2018. jan. 22. 04:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg attól függ, hogy mekkora a változás a korábbi életmódhoz képest. Ha valaki túlsúlyos volt, és megevett napi 3000 kcalt és hirtelen lecsökkenti pl 1200-re, akkor az első pár hétben nagyon gyorsan fogy (aztán belassul).

Az anorexia gyakran fokozatosan alakul ki, van, hogy ártatlan diétaként kezdődik, és szinte észrevétlenül válik extrémmé.

2018. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
én anno eleve sovány voltam és alig volt rajtam zsir, 3 kilo/hét de mivel nem volt rajtam zsir izombol ment ez le. És mivel ez elég sok egy vékony lánynak, hirtelen borolt minden, ahogy a sulyom ment le, ugy romlott a tanulmányi eredményeim, a kapcsolataim és minen
2018. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mit ne mondjak. Nálam gyors volt. 800 kalóriát ettem (hétvégeken 1000-1300). 49 kg voltam január 2.-án. Ma voltunk mérni (január 31) és 45.6kg vagyok. Szóval 4 hét alatt 3 és fél kg. :P
2018. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!