Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alacsony szénhidrát diéta...

Alacsony szénhidrát diéta rosszulléttel?

Figyelt kérdés
Egy hete tartok alacsony szénhidrát (low carb) diétát és most nagyon kóválygok, nem jó a közérzetem. Lehet ettől?
2018. jan. 21. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Egyáltalán nem egészséges a lowcarb. Főleg, ha norbi update az.
2018. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt. Szerintem valamennyi szénhidrátot muszáj bevinni. Én is nagyon rosszul voltam tőle.:(
2018. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyire kevés?


Teljesen egyéni, kinek mi a jó. Nekem 80 gramm szuper volt, sokkal jobban éreztem magam vele, mint többel, viszont 15 grammnál zombi lettem... De több év 80g után már lazán ment az is, csak éppen nem csinálom, mert élvezet és praktikum szempontjából előnytelen és semmit nem nyerek az ilyen alacsonnyal, 40 grammal is ketózisban tudok maradni, ha az kell. De van, akinek rengeteg ch kell, különben rosszul lesz, az nyilván a sima low-carbot is jobb, ha kerüli.

Az egészséges szervezet működik így is, úgy is, de nem túlélni akarunk, hanem jól is érezni magunkat...


Az elején elég természetes, hogy rosszabbul vagy, főleg extrém alacsony szintnél, a testnek át kell állnia. De van, aki soha nem jön bele. Én pedig soha nem voltam hajlandó szenvedni, ideiglenesen sem, ezért volt nálam fokozatosság, a zombiságnál első nap hagytam a csudába a dolgot.

2018. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha előtte sok cukrot, szénhidrátot fogyasztottál, kell egy kis idő, mire a szervezeted hozzászokik az alacsonyabb bevitelhez. Nekem az elején volt nehéz, pár napig nagyon fájt a fejem és nem volt energiám semmihez. Aztán ez elmúlt.

Arra vigyázz, hogy ne egyél túl keveset. Kevesebb ch mellé több zsír kell, hogy elég energiád legyen. A fehérje ne legyen túl sok, csak amennyi szükséges a testsúlyod alapján.

2018. jan. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!