Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez egészséges?

Szerintetek ez egészséges?

Figyelt kérdés
Főként csak húst enni?(főtt,sült,illetve hal) Persze nyílván ennék mellette gyümölcsöt meg zöldséget, de ez mennyire látszódna meg rajtam, vagy káros vagy miben nyílvánulna ez meg? 17 vagyok és lány ha ez számít

2018. jan. 22. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

Utánaolvashatsz a zerocarb étkezésnek, én csak érdekesnek találom, de sosem mentem bele, mivel előbb lennék vegán, mint zerocarber... De határozottan lehet sok évig egészségesen élni növények nélkül is, az ember bámulatos.


Viszont ha már bejön a zöldség és a gyümölcs, egészen más a bélflóra, máshogy működik a test...


Annyit azért mondhatok, hogy a túl sok fehérje káros, úgyhogy ha a zöldség és gyümölcs kevés, akkor zsírra kell alapoznod az energiabeviteledet (kivéve, ha annyira pici a kalóriaigényed, hogy a sok fehérje és kevés zsír, kevés szénhidrát is működik).


Az is sokat számít, hogy eszel-e pl. belsőségeket, amiknek a tápanyagtartalma más, mint a színhúsoké.

2018. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Köszvény, rák, szív-és érrendszeri megbetegedések, magas vérnyomás, stroke, szívroham, reuma, vesekő, májbetegségek, emésztőrendszeri gondok.


Elsősorban ezek a betegségek jelentkeznek a gyakori, napi húsfogyasztásnál.


Most ezt lehet viccesnek gondolod, de nyugodtan olvass utána, ajánlom a WHO, ADA, CDA közleményeit, ill. tanulmányokat.


A hal más kérdés, de a higany miatt azt sem ajánlott túl gyakran fogyasztani.


Lásd: eszkimók, főként csak hús evő népek: átlagéletkor 30 év...

Főként növényi étrenden, kevés húson élők: a legmagasabb átlagéletkor a földön.

2018. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 2. válasz a káros rengeteg betegséget köszönhetünk a gyakori húsfogyasztásnak.

A 76%-ost ignoráld, közismert troll.

Mindenhova teljesen alaptalan elméleteket ír sajnos és csak összezavarja azokat, akik nem értenek a táplálkozástudományhoz.


Csak húson vagy többnyire húson nem lehet sokáig élni, rengeteg súlyos, akár halálos kimenetelű betegség kockázatát növeli.


A Who pl a vörös és feldolgozott húsokat első és második rangú karcinogéneknek minősítette, tehát a cigarettázással meg az azbeszt belélegzésével, erős vegyszerek fogyasztásával egyenértékű. Ez azért sokat elmond szerintem.

2018. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!