Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kényszeresen eszem, hogy...

Kényszeresen eszem, hogy álljak le? Nincs elég akaraterőm

Figyelt kérdés
Hónapok óta folyamatosan csak az étel jár a fejemben. Nem híztam sokat, csak pár kilót, de ha valamit megkívánok, nem tudom megállni, hogy meg ne egyem, utána bűntudatom van, és fogyókúrázni szeretnék, de nem tudom hogy vegyem rá magam. Esténként mindig elrontom. 20/L

2018. febr. 1. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt alapvetően magadban kéne rendberakni, hisz más nem tud akaraterőt, önfegyelmet adni...


De néha hiányzik valami tápanyag, rossz az étrend s ez teszi extrém fegyelmezetlenné az embert, tapasztaltam.


Nekem, mint hedonistának (aki sok éve nagyon erősen rá van kattanva az ételtémára) teljesen természetes, hogy ha valamit megkívánsz, akkor megeszed, ezzel magam is így vagyok (de azért néha elszánom magam s akkor eleve nem kívánom meg, amit nem akarok... jó életmódom van, amiben jókat ehetek fogyáskor is).

De miért baj ez, ha nem a szokásos ételeiden felül eszed, hanem egyszerűen benne van a napodban?


Egy jó életmódváltást azért ajánlok, laktató, tápanyagdús ételekkel s nem túl durva szabályokkal, amikkel egyetértesz s el tudod határozni magad, hogy jobbára betartod őket. Nekem elég jól működik, hogy bizonyos ételek helyett más, jobbakat eszem. Aztán ha mégis benyomok 10 hagyományos krumplis pogácsát, akkor mi van? Semmi, akkor a pogácsa a főétkezésem, na bumm.


Az este az nehéz, ebben nem tudok segíteni, én is akkor rontom le a meggyőző kalóriadeficitemet gyenge időszakaimban. Nem kéne este ennem, de ezt betartani, huhh. Most már vannak egészen lightos esti ételeim. Olyan általában NINCS, hogy este esik rá egy csomó csokira, mogyoróra, ennyire fegyelmezetlen még én se vagyok egy átlagos napon (s életmódváltás után még sokkal, sokkal fegyelmezettebb voltam, még friss voltam s nem fáradtam bele). Valami fegyelmezettségre szükséged van...

2018. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!