Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem hiszem, hogy reflux akkor...

Nem hiszem, hogy reflux akkor mi a fene?

Figyelt kérdés
Gyerekorvosnál voltam ,mert jön fel ilyen slejm, de nem köhögök csak jön fel. Többnyire ivás, evés után. De egyszer még nyár előtt volt valmi nátha szerűm fájt a torkom, taknyos voltam. Én arra gyanakodtam ,hogy nem gyógyultam meg, de lehet már elötte is jött, nem tudom! Voltam egy hete orvosnál ő azt mondta tiszta a tüdőm és valószínűleg nem az a baj ,mert kicsit vérbő a torkom (valami ilyesmit beszélt) és rosszak a fogaim (tömve vannak 6db) és szerinte sav visszafolyásom/refluxom van. Adott gyomorvédőt (amit szednem kell). Ki is váltottuk és azt mondta a gyógyszertáros néni ,hogy ilyen gyerekkorban ez nem jellemző és pár nap alatt hatni fog ha ez lenne a probléma De még nem hat vagy nem tudom. Még mindig jön dolog fel. Meg ,hogy ez nem alakul ki csak túlsúlyosoknál (168cm 51kg vagyok) szerintetek mi lehet a gond? Nincs az orromban váladék. Vagyis nincs bedugulva semmi!
2018. febr. 3. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Fül-orr-gégésznél voltál? Manduláidat megnyomkodta? Nekem akkor volt ilyen, mikor gócosak voltak és jött belőlük a genny.
2018. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok kövér, sőt inkább soványnak mondható és nekem is refluxom van pár éve, ami néha jobb, néha rosszabb. Nálam a slejmen kívül van néha gyomorfájás és savas érzés is. Gyomornedv ellenálló tabletta nekem hónapok után hatott, amikor előszőr nagyon erősen kijött a refluxom, akkor még hányingerem is volt és nem volt étvágyam.

Ha piros a torkod és rosszak a fogaid, akkor az bizony lehet reflux. Vigyázz mit eszel, édesség, csoki sem jó ilyenkor és a szénsavas italokat is kerüld, valamint a savasitó ételeket.

2018. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta ha nem kavul elküld gasztoenterológushoz meg fül-orr,gégészetre. Légycsőben nem termelődik semmi dolog?
2018. febr. 3. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Gégészetre elmehetsz magadtól is, nem kell beutaló. Nézesd meg.
2018. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom megvárni amíg elfogy agyógyszer és visszamegyek és elmegyek mind a kettőhöz. Savasnak nem tudom mennyire savas az étrendem de ebédre csak almát meg puffasztottrízs korongokat szoktam enni barna rízseset. Meg egész nap citromos vizet iszik leginkább 2 citrommal ez lehet savas. A többi nem hiszem...!
2018. febr. 3. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem refluxom, savtúltengésem és nem rendesen záródó gyomorizém van, ugyanúgy beindult evés-ivás után a légcsövemben a dzsuvatermelődés mint neked csak még erősebben, fuldokolva köhögtem tőle és annyira köhögtem h a végén hánytam. rabiprexet és gaviscont írt fel a doki, azóta sokkal jobb
2018. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alma nekem savat okoz és a citrom is, próbáld ki, hogy ezt a kettőt kihagyod egy időre, egyél inkább banánt és szénsavmentes, tiszta vizet igyál sokat.
2018. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó. Megpróbálom…!😐😀
2018. febr. 4. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!